הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי פתח תקוה מקבלים בהערכה ובסיפוק את החלטת העיריה להעניק לעזרא מגד, רכז הקבוצה, את אות המתנדב המצטיין לשנת 2019

מאת: אסתר אבני

הוא איש צנום עם עיניים ופנים מאירות, ולא ניכר עליו שעשה מהפכה של ממש במערכת החינוך של העיר פתח תקוה.

עזרא, מהנדס ובעל תואר שני במינהל עסקים, מונה להיות רכז של סניף פתח תקוה בעמותת "ידיד לחינוך" רק לפני שנתיים וחצי. תוך תקופה קצרה כל כך הוא שילש את מספר המתנדבים בעיר מ – 55 ל - 150. מספר בתי הספר בהם יש גימלאים מתנדבים גדל מ – 13 ל - 30. הוא אף שבר את תקרת הזכוכית, בכך שפתח בפני המתנדבים את האפשרות להתנדב גם במוסדות החינוך המיוחד  בעיר. יש כאן פריצת דרך של ממש בעיר פתח תקוה בפרט, וב"ידיד לחינוך" בכלל.

את תרומתו הייחודית למערכת החינוך בעיר החל עזרא לפני שנים רבות, לפני כשלושים שנה, כששימש בין היתר כיו"ר וועד ההורים בעיר, שם זוכרים לטובה את פעילותו. גם כיום, בתפקידו הנוכחי, הוא ממשיך להתרוצץ בין בתי הספר ולהיפגש עם המנהלים, כדי לשמוע באוזן קשבת את הצרכים הספציפיים של כל אחד מהם. את המסקנות שלו מהשיחות האלה הוא מתרגם לשיבוץ מתנדבים גימלאים בבתי הספר. עזרא מעודד את הגימלאים להתנדב גם בכיתות המשלבות תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, ובכך הוא ממנף את פעילותם בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים כאחד.

כהמשך לנושא ריכוז המתנדבים בעיר, הוא מבקש לקדם את פעילות הגימלאים על ידי הגברת מעורבות ראשי הצוותים של בתי הספר בפעילות השוטפת כתמיכה בעבודתו של הרכז.

בהנהלת העיר פתח תקוה מעריכים במיוחד את תרומתו של עזרא למערכת החינוך לאורך שנים רבות כל כך, והחליטו להעניק לו אות "המתנדב המצטיין לשנת 2019".

אנחנו, המתנדבים ב"ידיד לחינוך", קיבלנו את ההחלטה בהערכה ובסיפוק רב על כך, שפעילותו האינטנסיבית הברוכה של עזרא, שאותה אנחנו רואים מידי יום, זוכה להערכת הנהלת העיר.

עזרא אינו רק מומחה בגיוס המתנדבים, הוא מלווה אותנו לאורך כל השנה. כאשר מובאות בפניו בעיות מסוגים שונים שצצות מידי פעם, הוא משקיע את כל מרצו בחיפוש פתרון, שיהיה הולם את צרכי המתנדב ובית הספר כאחד. כך הוא מקווה שהמערכת תיתרם מאיתנו המתנדבים ותביא ברכה רבה לתלמידים בראש וראשונה, וגם למנהלים אותה בכל הרמות.

לאורך כל השנה עזרא מקיים מפגשים למתנדבים כדי לתרום לכולנו יידע ולגבש אותנו כקבוצה חברתית. אנחנו נתרמים מהרצאות ופעילויות שונות, ומעבירים את היידע שרכשנו לפעילות שלנו בכיתות.

עזרא הוא בעל, אבא וסבא אהוב ותומך שהעביר את האהבה הנטועה בו לאדם ממשפחתו אלינו המתנדבים.

הרב קוק כתב כבר לפני שנים ולדעתנו המילים מתאימות לעזרא שלנו:
 

צריך שכל איש יידע ויבין
שנר דולק בתוכו.
ואין נרו שלו כנר חברו
ואין איש שאין בו נר.

וצריך שכל איש יידע ויבין
שעליו לעמול ולגלות
את אור הנר ברבים ולהדליקו
ולהאיר את העולם כולו.