הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

אזור אלון – סיכום והתחלה חדשה לשנת תש"ף

 

  • בשנת תשע"ט הצטרפו לפעילות באזור אלון כ 300 מתנדבים חדשים שהיוו כ 40% מסה"כ המתנדבים  החדשים בכל הארץ - נתון מרשים ביותר.
  • בשנת תשע"ט סיימו את פעילותם 117 מתנדבים, משמע גדלנו בסה"כ ב 151 מתנדבים.
  • 78% מהמתנדבים שנקלטו השנה הפכו לפעילים במהלך השנה.
  • הוספנו 2 בתי ספר חדשים לפעילות.
  • סה"כ מתנדבי אלון העניקו 128,065 שעות הוראה למערכת החינוך בצפון.
  • צוות מטה אלון גדל השנה וכולל את מיכל רכזת ההדרכה ואת חומי ורונית רכזות תחום ספריות.

נתוני אזור אלון לשנת תשע"ט מהווים חלק מתוך חוברת מפורטת של תכנית העבודה, אותה הכין אורן צמח מנהל האזור. הנתונים הוצגו בכנס אזורי בגלבוע, בו השתתפו כל רכזות האזור, בהן שתי האחראיות החדשות בנושא הספריות: חומי רקם ורונית גבריאלי.

 

מתוך הנתונים שהועלו, אלון הוא האזור הגדול ביותר ב"ידיד לחינוך", הן מבחינת מספר הישובים והן מבחינת כמות המתנדבים. עיקר הפעילות בכנס נסבה סביב שולחנות דיון, מנוהלים ע"י עופרה דרורי, סמנכ"לית ההדרכה בעמותה, אורן צמח רכז אזור אלון ומיכל פורמן מדריכת האזור. כל הנוכחים עברו דרך שלושת שולחנות הדיון.

הדיון בשולחנו של אורן התמקד תפקידו של מנהל אזור מול הרכזים והציפיות ממנו, וזאת על מנת לסייע בידו לתכנן את עבודתו לאורך השנה ולהניח אבני יסוד לתכנון רחוק.

בשולחנה של עופרה עלה נושא הראייה המערכתית ב"ידיד לחינוך והקשר שבין מטה העמותה לשטח.
דווקא לאור השנויים אותם עוברת העמותה, עלה מקומם ותפקידם של אנשי המטה וחשיבותו של ארגון שטוח, שינגיש מידע, ידע לשמוע וליצור שיח בלתי אמצעי עם נציג מטה ולא רק עם הרכז היישובי.

בקבוצה של מיכל עיקר הדיבור היה על תכנים: סמינר רכזים ארצי דו יומי, הנגשה של כלים עבור הרכזים (למשל, ערכת שווק מסודרת, שבה יהיה חומר זמין ומונגש), טיול רכזים, פרוייקט למידה בכל גיל, והדרכה, הכוללת בתוכה הרחבת ארגז הכלים של המתנדבים, הדרכת מתנדבים, ראשי צוותים ונאמני הדרכה.

נושא ראשי הצוותים בבתי הספר עלה בבירור. באזור אלון לא היו עד עכשיו ראשי צוותים, ולכן תתקיימנה השנה השתלמויות בנושא. השתלמויות תתקיימנה בעפולה ובחיפה, אבל תהיינה פתוחות לכל האזור. המטרות ותנאי הקבלה לראשי צוותים יהיו ברורים.

נושא רלוונטי לאזור אלון, היה חשיבות הנגשת החומרים והתכנים לפריפריה.