הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

אירוע שיא של אזור "גומא – השפלה" בנגב הצפוני

386 מתנדבי "ידיד לחינוך" השתתפו באירוע שכלל מסלולי טיולים מעניינים בחורף של פריחה.

"היה זה טיול מושקע ומהנה כל כך לנגב הצפוני על כל האטרקציות שהיו כלולות בו. כמו תמיד, זו כבר קלישאה לומר: ההשקעה בנו, המתנדבים, והכרת התודה של הנהלת 'ידיד לחינוך', היא רבה ומכבדת".

כך כותבים מתנדבים שהשתתפו באירוע, טיילו במסלולים שונים שתוכננו מראש וקינחו בהופעה מרגשת של האחים אסנר.

וגם זה נכתב: "ההרגשה היא של התייחסות אישית לכל אחד ואחת מאתנו. החום והאהבה שהעמותה מעתירה על מתנדביה, מעניקה לנו כוח ומוטיבציה להמשיך ולהתנדב, וזאת מעבר לאהבת נשוא ההתנדבות שלנו. 'ידיד לחינוך'" מעניקה לחיינו, ענין, תוכן, שמחה, הנאה ועושר רוחני וחברתי".

ומה כתבו על מסלולי הטיולים?

"יום ממש מרגש, ארץ ישראל היפה בשלמותה. התחלנו בצמחי הבר: הצבעים, הריחות, הכלניות, העירית הגדולה והדודאים. משם לרהט, לג׳מאלאת - אישה עם כוחות על, סופרמנית בנוף הבדווי החריג, ואלהם, עם העברית הנפלאה, מדריכה בשוק הבדווי, שמדברת על הישראלים שמקבלים אותה יותר מבני עמה. ושוב, נקודת חן של ישראל היפה - קבלת האחר והשונה.

הלאה לשורשי הישראליות, לתל יפתח ולגבעה בה טמונים גיבורי ישראל, חיילי הפלמ"ח וצה"ל, ולגבעת הכלניות, שם גם אחוזת הקבר של אריק ולילי שרון."

ובמסלול אחר: "שוב חווינו גאווה ישראלית בקיבוץ חצרים על מפעליו הבינלאומיים: מפעל נטפים, המספק מגוון פתרונות השקייה, ומטעי צמח החוחובה, מהם מפיקים שמן, המשמש את חברות הקוסמטיקה. עוד ביקרנו במפעל "חלב בראשית" שבשבט הבדואי תראבין, מפעל המייצר מוצרי קוסמטיקה מחלב נאקות. ההסברים שקבלנו היו מעמיקים ומעניינים.

והיו גם ביקורים בחוות נעמ"א – חוות בודדים חקלאית, ובקברות הרב ישּכר מאיר והבאבא סאלי בנתיבות.

לסיום, התאספו כל המתנדבים לשמוע את צמד האחים אסנר במופע מוזיקלי, המשלב שירה בציבור מתובלת בהומור רב. "היה משמח, מלא נוסטלגיה והרבה צחוקים וחיוכים", העידו המשתתפים.

לצפייה באלבום התמונות לחץ כאן