הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

אני וה- ZOOM כבר חברים

מאת: ראובן ורול, מתנדב בביה"ס שמעוני בגבעתיים

מסיבות שונות כמעט ולא נחשפתי ל- Zoom בששת החודשים האחרונים. ידעתי שזה "כלי עבודה" המשמש את מערכת החינוך בתקופת הקורונה, ולמרות הכל שאלתי את עצמי האם גם אנחנו, המתנדבים, חייבים לאמץ את הכלי הזה, או שנוכל להסתפק בכלים פופולריים ופשוטים יותר, שבהם התרגלנו להשתמש (כגון שיחת וידאו דרך WhatsApp). עם פתיחת שנת הלימודים תשפ"א, ברור היה לי שעלי לאמץ דרך, שבה אוכל לתרום את חלקי למערכת החינוך.

ראשית, התייעצתי עם המומחים (מי אם לא הנכדים...) והצגתי בפניהם את ההתלבטויות שלי. כבר בשיחה קצרה הצליחו לשכנע אותי ששווה לעשות את המאמץ, ללמוד את נושא התפעול של ה- Zoom ולהשתמש בו. הנימוק העיקרי, ששכנע אותי היה האפשרות לשתף מצגות, מסמכים ותמונות דרך המחשב.

בהמשך, קיימתי שיחות עם שני חברים מתנדבים ועם אחת המורות שאיתה אני עובד מזה שנים רבות, לצורך הבנת שיטות העבודה האפשריות. שיחות אלו הובילו אותי להחלטה לרכוש מצלמה משוכללת יותר, הנצמדת לצג המחשב ולוח מחיק נייד בגודל סביר.

בשלב זה כבר לא יכולתי להתחמק מהצורך לנקוט צעדים ממשיים יותר. צעדים אלה החלו בהכנת מצגת לשיעור, שבו הצבתי לעצמי מטרה ללמד שיטה לפתרון בעיית תנועה במתמטיקה (כיתה ח'). כשהמצגת הגיעה לרמה שספקה אותי, גייסתי את נכדתי, נעם, הלומדת בכיתה ח' ובקשתי ממנה ללמד אותי את "תורת ה- Zoom". נעם נענתה לאתגר בשמחה, לימדה אותי ואפשרה לי לתרגל בעזרתה פעם ופעמיים. בעזרתה גם כתבתי מדריך קצר לשלבי התפעול.

כשהרגשתי, שאני מספיק בשל לכך, זימנתי את נעם לשיעור מתמטיקה ב- Zoom והיא כמובן הסכימה לשתף פעולה. ישבתי הפעם לבדי (עם המדריך ביד) מול המחשב, התגברתי על מספר קשיים טכניים שהתעוררו (פה ושם גם בעזרת נעם כ"חבר טלפוני") וניהלתי מולה שיעור פרטני במתכונת שבה אני אמור להעביר שיעור במסגרת ההתנדבות.

ברור היה לי, שנעם טרם למדה את הנושא הנלמד ובחנתי את עצמי בעזרתה. השיעור עבר עם מעט תקלות וברמה מספקת בהחלט. בסיום השיעור חשתי, שנעם הבינה את הנושא ולמדה את הטכניקה של פתרון בעיות תנועה. המשוב שלה היה חיובי ביותר. זה נתן לי את ההרגשה הטובה, שחברות נפלאה נרקמה ביני ובין ה- Zoom. אם רק אתרגל עוד פעם או פעמיים, ודאי אהיה מוכן להשתלב בסיוע הפרטני כבר בימים הקרובים.