הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"אני לא רובוט"

על מפגש מתנדבי חולון

מאת: חנה הופר

גולת הכותרת של המפגש הייתה ללא ספק, הרצאה של יובל גלילי -"אני לא רובוט", יובל גלילי מדבר על תחושות ורגשות.

יובל הוא בן 31 ויש לו תסמונת אספרגר. זוהי תסמונת על הקשת האוטיסטית, המתבטאת בקושי בהבנת סיטואציות חברתיות ובקושי ביצירת מערכות יחסים עם הסביבה. רובם בעלי אינטליגנציה גבוהה.

ההרצאה הייתה מרתקת בכך שנעה בין האישי לבין הכללי. ספור המאבק שלו לתפוס לעצמו את מקומו בחברה ולהתקדם, היה מרתק ועורר הערצה. המסר לעצמו, שהוא איננו רובוט, לקח אותו להתחברות לרגשות שלו. הצורך להבין את ההתנהגויות ה"מוזרות" שלו בחברה, הביא אותו לתובנה שזיהוי הרגש שמתעורר בו יביא אותו למציאת ביטוי בדרך ה"מקובלת " בחברה.

הוא לומד ועובד ומעורה בחברה, ואפילו מחפש בת-זוג. רגישות יתר גורמת לו אכזבות, אך הוא יודע להתגבר עליהן ולהמשיך הלאה.

אני התרשמתי גם מהמסר שהעביר לנו. כל אדם שונה מרעהו. גם אנשים בעלי צרכים מיוחדים, כמוהו, שונים זה מזה ואין להכליל. אהבתי את הדגש על כך שכולנו צריכים להשתדל להתחבר לרגשות שלנו ולנתב את התנהגותנו בהתאם. גם בהשתלמות על "חוסן לחנוך" ניתנה תשומת -לב רבה לכך שאנשי חינוך והורים צריכים לעודד את הילדים להתחבר לרגשותיהם וללמוד לבטא אותם. הרגשנו הערכה רבה לדרכו של יובל שנתן לנו חומר למחשבה כבני-אדם וכמתנדבים בנושא החינוך.

תמר ונק, רכזת סניף חולון של "ידיד לחינוך", סקרה את הפעילות הענפה בשנה החולפת, שכללה בין היתר את ההשתלמות "חוסן לחנוך". היא פרטה את התכניות לשנה הבאה עלינו לטובה. התבשרנו שנפתחת השתלמות בנושא "למידה בכל גיל". אלה יהיו מפגשים רציניים ומעמיקים עם מיטב המרצים, ותינתן גם תעודה למסיימים. תמר הציגה את המתנדבים החדשים המצטרפים לשורותינו, והם התקבלו במחיאות כפיים.

קרא עוד: יובל גלילי - "אני לא רובוט"