הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בביתה של ריקה וגם על פעולת גיוס

מאת: שושנה רשף                

לא פעם חשבתי, איך כל פעם מחדש היא עושה את זה? איך זה קורה שבכל פגישת צוות תקשורת של "ידיד לחנוך" בביתה של ריקה שפרינצק, ראש הצוות (ויש כאלה אחדות בשנה), היא מצליחה להעלות נושא שמעניין וחשוב לכולנו. המשתתפים מגיעים מבאר שבע, בת ים, רמת גן, גבעתיים, רחובות, אשדוד, חוף כרמל ועוד, מתכנסים בביתה וכל פעם לנושא מסויים. זה יכול להיות לצורך למידה או סיעור מוחות, שומעים גם סיפורים מן הנעשה בשטח ומה עוד אפשר לעשות. לפעמים יש גם מפגש עם צלם או עיתונאי, כדי להעשיר, להסביר ולהמחיש.


המשתתפים הקבועים וגם החדשים, מגיעים עם סיפורים מעניינים מהעשייה שלהם בבתיה"ס ומשל חבריהם המתנדבים שבסביבתם.
וגם זה חשוב לציין, שבכל מפגש, מצטרפים חברים חדשים, וכל אחד מספר כיצד הגיע ומדוע החליט להצטרף ל"ידיד לחינוך". הוא מיידע אותנו "הוותיקים" על חוויות אישיות מראשית הדרך, במגע עם ילדים איתם הוא נפגש, ולמענם הוא או היא מתנדבים.

והנה קרה שבמפגש האחרון שנערך בחודש נובמבר, הודיעה לנו בת עמי: " צר לי אבל אני נאלצת לפרוש". הסתבר שבת עמי, חברת הצוות שלנו, קבלה על עצמה לרכז את קבוצת המתנדבים ברמת גן. אז בת עמי נשארת ב"ידיד לחינוך", היא פשוט עוברת למלא תפקיד אחר. למרות שעבורנו היה זה מפתיע, איחלנו לה בהצלחה.
ואז סיפרה לנו בת עמי על מפעל הגיוס שיזמה, ואמרה שאין זה סוד שכל אחד ואחת מהמתנדבים הגמלאים בבתיה"ס, חיוני ותורם לילדים באופן ערכי מהידע, מניסיון של שנים וכמובן מאהבה. לכן אין פלא שבתמורה הם זוכים להערכה ולחיבוק חם מהילדים ומצוות המורים בבתיה"ס. מפאת הביקוש הרב, קיימת מודעות לגייס מתנדבים נוספים, דבר שהפך חלק מהמשימה של "ידיד לחינוך".
בת עמי סיפרה שקיים מחסור במתנדבים "בביה"ס שלה", והיא זקוקה ליותר. מהתרשמותי האישית ממנה, בפגישות שהתקיימו עד כה, אין זו דרכה של בת עמי להרים ידיים. אי לכך, לדבריה, החליטה לצאת "למבצע גיוס".
היא חיפשה דרך להגיע לאנשים שפרשו מעבודתם, או לכאלה שהם ערב פרישה. כבוגרת בנק לאומי, היא משתתפת במפגשים דו שבועיים שמקיימים פורשי הבנק, בהם הם נהנים מהרצאות ומסרט. מכאן עלה הרעיון והיא "החליטה לעשות מעשה" כדבריה.
בשיחה מקרית עם אחת הפורשות, אמרה לה בת עמי, שהייתה רוצה להעלות את הנושא בכנס הקרוב.
לאחר שקיבלה הסכמה, דאגה לכך, שגם רכזת "ידיד לחינוך" בגבעתיים, יונינה פוקס, תגיע ותדבר באותו המפגש, ומה שמדהים, היא מספרת, שכבר באותה הפעם גוייסו אחד עשר מתנדבים לבתי הספר ברמת גן, ושישה לגבעתיים. היו כאלה שהצטיידו במספר הטלפון לצורך גיוס מתנדבים בחולון, בת ים ועוד.

כנסים כאלה הם הזדמנות מצויינת לפנות לפורשים ולקרוא להם לעשות משהו משמעותי עם פרישתם, כמו התגייסות לעמותה שלנו.

אחזור למפגשים בביתה של ריקה. אנחנו צוות תקשורת, ותפקידנו להעלות לאתר מידע, כתבות וצילומים מן הנעשה בבתיה"ס השונים, מהנעשה בעמותה ומתחושותיהם וחוויותיהם של המתנדבים.

בביתה החם של ריקה, הפכנו לחבורה על בסיס חברי. הסיפורים מרתקים, ההרצאות מַפְרות, וריקה, שאחראית על התכנים, תורמת לא מעט מהכישורים שלה עצמה, וגם דואגת לכיבוד למלא את פינו מכל טוב.

בגמר כל פגישה אנו מחכים לזו הבאה.