הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בגינה שלי עם ראשי צוותים מהישוב שלי, מודיעין

מאת: רעיה סול

כמדי שנה מכנסת רבקה אביב, רכזת "ידיד לחינוך" במודיעין, את ראשי הצוותים של בתי הספר מטעם "ידיד לחינוך" למפגש סיכום, המתקיים בבית קפה בעיר.

מפגש בבית קפה, הוא נעים ויש בו מחווה למתנדבים, אבל, לאחר הפגישה אשתקד, הרגשתי, שישיבה במקום ציבורי הומה אדם, אינה הולמת את מטרת ההתכנסות. קשה לשמוע וקשה לדבר. לכן, השנה הזמנתי את חבורת ראשי הצוותים למפגש בגינה שבביתי.

ישבנו בחוץ, בקרירות הערב הקייצי הזה, כ- 15 מתנדבים. הרמנו כוסית לציון סיום השנה.

המפגש נערך שבוע לאחר שנסתיימה הסדנה לראשי הצוותים, זמן טוב לרענן את החומר הנלמד, ולדון באלו ערכים עלינו להדגיש וליישם בתפקידנו כראשי צוותים.

קיבלנו טיפים מהפרסומאי יגאל ערמוני כיצד לפרסם את "ידיד לחינוך" ופועלו, שמענו מריקה שפרינצק, אחראית התקשורת בעמותה על הפעילות התקשורתית באתר "ידיד לחינוך", כשאנו מקווים לשתף יותר פעולה עם אשת הקשר במודיעין וכרגיל, הרצאתו המרתקת של דר' אבי ציפרוני על מנהיגות.

רבקה אביב הכינה 2 משחקים דרכם נתנה לנו אפשרות להתבטא.

היא הוציאה חפיסת קלפים, פיזרה על השולחן, וכל משתתף בחר קלף כשבצדו האחד תמונה ובשני אימרה קצרה. כל אחד בתורו סיפר, מדוע בחר את הקלף וכיצד הוא מתחבר לתמונה ולאימרה, (הכל ברוח הנתינה וההתנדבות)

במשחק השני העברנו חוט מכדור צמר מיד ליד, ומי שהחוט הגיע לידיו, סיפר על עצמו משהו שלא יודעים עליו. המספר החזיק בידו את החוט והעבירו הלאה, כך שבתום הסיבוב נשאר סבך חוטים, כעין קורי עכביש, המלמד על חיבור ואחדות בינינו לבין עצמנו, כשבין כולם יש חוט מקשר.

 שני המשחקים חשפו עוד טפח מאישיותם של המשתתפים, מגישתם וניסיונם ב"ידיד לחינוך", היה מעניין וגם משעשע.

כששכנה מלמעלה הוציאה ראש וצעקה לשקט, גילינו כי השעה קרובה לחצות.

אספנו את הכיבוד שנשאר ורבקה, הרכזת שלנו, נסעה יחד עם חברתנו, שרה קרייזברגר, למחסום מכבים הסמוך ויחד הביאו לחיילים המוצבים שם את האוכל שהתקבל בשמחה רבה.