הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בוקר של בריאות למתנדבי בת-ים

 "לאחרונה נפגשנו לבוקר של בריאות.  הגב' סימה פרמון – מתנדבת שזה עתה פרשה לגמלאות מניהול בית הספר "הרצל" בבת ים, והצטרפה לשורותינו, דיברה על הקשר שבין מזון ובריאות.

הסקירה כללה המלצות למזונות מועדפים לארוחות בוקר, צהריים וערב, איזה סוגי לחמים עדיף לאכול , האם לחם משמין או שמא זה הממרח שעליו?  שמענו גם על הנזקים הכרוכים בשתיית משקאות קלים ( המון סוכר ) ובצריכת משקאות "דיאט" ( המשקרים את הגוף וגורמים לו להפריש כמויות גדולות של אינסולין שלא לצורך).

ארוחת הבראנצ'  שהוכנה, הייתה באמת על טהרת הבריאות.  הבנו הלכה למעשה שאפשר ורצוי לאכול מזונות בריאים ואפילו ליהנות מהם ( מאוד !! )

בהמשך  נפגשנו עם מריאנה – ליצנית רפואית, העובדת בשעות הבוקר כמזכירה במרפ"ד בבת-ים.  מריאנה סחפה אותנו בתיאור חוויותיה ממפגשים אנושיים מרגשים עם חולים בני כל הגילאים.  היא סיפרה כיצד נרתעה בתחילה לגשת אל חולה המחובר למכשירים ולצינורות שונים ומשונים, וכיצד למדה בהמשך להתייחס אל האדם / הילד ולא אל המחלה שלו.  ישבנו רתוקים ודומעים מהתרגשות והבנו עד כמה תורמים רגעים של צחוק והנאה לבריאותו של כל אדם ובמיוחד לבריאותם של חולים ועד כמה המגע האנושי הבלתי אמצעי  הוא המרפא לתחלואים, במיוחד לאותם חולים בודדים ועצובים.

זו ההזדמנות לשלוח מכאן ברכת החלמה מהירה לרכזת שלנו בבת ים, יונה סלע. התגעגענו ! ותודה לגב' ציפי מסיקה, עוזרתה הנאמנה.

ארוחה של בריאות