הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בית הספר "יד לבנים" בפתח תקוה – "ההתנדבות מחממת את ליבנו וביה"ס יודע לפרגן"

מאת: מלכה ברורמן

"כל מה שילד צריך, זה מבוגר אחד שיאמין בו", אמר הרב שלמה קרליבך - אמירה שמובילה אותי ל"ידיד לחינוך" ולבית הספר "יד לבנים" בפתח תקווה, בו אני מתנדבת. הילדים בביה"ס מחכים בקוצר רוח לבואנו.

זו השנה החמישית שאני מלווה תלמיד מסוים בבית הספר. קשר מיוחד נרקם בינינו, הוא מבוסס על אמון והבנה. כל מפגש הוא חוויה בלתי נשכחת מבחינת שנינו. בדרך כלל התלמיד קובע את סדר היום של המפגש, והתוכן משתנה. הכנו יחד שאלון טריוויה לשעת החינוך, קראנו בספר יפה מהספרייה, ואף שיחקנו במשחקים שונים (בחלק מהמקרים הוא היה המנצח). לפני כשבוע יזמתי פגישה משולשת, התלמיד ואני עם מחנכת הכיתה והסכמנו על המשך הפעילות של שעות ההתנדבות. שעות אלו נקדיש לחזרות במקצוע החשבון כדי להתכונן למבחן ולהצליח במידה מיטבית.

ההתנדבות היא נתינה מכל הלב, והיא תורמת לילד, אבל לא פחות גם לי. זה ממלא את נפשי לדעת, שיש בי את היכולת לעשות שינוי לטובה, לתמוך בילד ולהעשירו, ולא רק בחומר הנלמד בבית הספר. המילים מחממות הלב שכתב לי התלמיד, מלוות אותי בכל יום ובכל שעה. "את חשובה לי מאוד, כיף לי אתך ומקווה שנהיה בקשר לנצח". בהזדמנות אחרת כתב: "אני זוכר את הפגישה הראשונה שלנו בכיתה א', כבר אז ידעתי שפגשתי אישיות מדהימה, אישה חכמה, טובת לב ונדיבה. אני רוצה להודות לך על 4 שנים שהקדשת מזמנך ובאת בכל יום שני בשבוע, בקיץ ובחורף ואפילו כשהיית חולה. תודה שהקשבת לי ותמיד כיבדת אותי. תודה שלימדת ועזרת תמיד מכל הלב ובאהבה". בסיומו של מפגש, מלווה אותי אותו תלמיד עד לשער בית הספר ואנחנו נפרדים ב"להתראות" ובחיבוק עד לשבוע הבא.

ההוקרה והערכה כלפי המתנדבים מצוות בית הספר, מורגשת לאורך כל השנה. בכל מפגש עם מנהל בית הספר וכן בפורום של המורים, אנו זוכים לשמוע עד כמה אנו מצליחים לעשות שינוי משמעותי בחיי כל אחד מהילדים. אביא כאן לדוגמה מפגש אחד מיני רבים, שנערך ביום המורה. מטרתו של יום המורה היא להביע תודה והערכה למורות, למורים ולסייעות בבית הספר.

בתמונה משמאל: אמיר פוני, מנהל ביה"ס, שלומית פרויליך, יו"ר ועד ההורים והאם מירב רדו

בבית החינוך "יד לבנים" בחרו לצרף לחגיגה את המתנדבים, תומכי ההוראה, וכל אנשי הצוות. מנהל בית הספר, אמיר פוני, נשא דברים והדגיש את הפעילות החינוכית הרבה, אשר מתקיימת בבית הספר, והודה על המסירות והנתינה של כל העובדים להגשמת המטרה הנעלה שהיא הצלחת העשייה החינוכית. הוא הדגיש את המאמץ האישי הנדרש מהעושים במלאכה, המרגישים שליחות גדולה לחנך את התלמידים וליצור אווירה נפלאה בין כולם. פוני לא שכח להודות גם לוועד ההורים.

ואני, רוצה להודות למנהל, שתמיד יודע לתת לנו, המתנדבים, את ההרגשה שאנו חלק מצוות בית הספר ושותפים לשליחות החשובה שלו. תודה גדולה גם לשרית כחלון יועצת בית הספר, העוזרת בכל בעיה מקצועית או מנהלתית ומשמשת כאשת הקשר בינינו לבין כל הצוות. יחד נמשיך

מלכה ברורמן וצוות המתנדבים.