הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"בית הלורדים" של "ידיד לחינוך" – דוגמא ליחס מכבד

שתיים עשרה נשים שאינך מבין מדוע הן פרשו בכלל מעבודתן ויצאו לגימלאות, פרשו פעם שנייה והפעם לאחר שנים נוספות בהן בנו וריכזו את מתנדבי "ידיד לחינוך" בישוביהן.

אחת ההחלטות החשובות ב"ידיד לחינוך" מבחינת היחס למתנדבים עצמם, הייתה להמשיך ולשמור על קשר עם נושאות התפקידים, שתרמו כל כך הרבה לעמותה, גם לאחר שסיימו התנדבותן. חלק מהמתנדבות האלה נימנו עם צוות הרכזות  הראשונות ב"ידיד לחינוך" לפני עשר שנים. את הרעיון הגתה דינה בנקלר ממייסדות העמותה, שפרשה כעת גם היא. הקשר הזה נתמך על ידי העמותה בסיורים והרצאות שלוש פעמים בשנה על פי החלטת הפורשות, וזאת מלבד ההזמנה המתמדת לאירועים מרכזיים של "ידיד לחינוך".

את המפגש שהתקיים הפעם בפיס"גה ברמת גן, הנחתה מינה איתן, סופרת ומתנדבת "ידיד לחינוך" בכפר סבא. כיאה למפגש נשים מבוגרות בעלות ניסיון בתחומים רבים ותובנות שרק הגיל יכול לתת אותן, בחרה מינה לשוחח, תוך כדי שהפעילה את הנוכחות, על אימהוּת דווקא דרך האמהוֹת של הנשים הנוכחות בחדר, על המשפחתיות וגם עם הצצה קטנה על אמא בספרים. היה כאן שיחה פתוחה, מעניינת ומרגשת בנושא שהוא קרוב ומשמעותי לכל אחד מאיתנו – למי לא הייתה אמא? השיחה הוציאה ספורים מרגשים מהנוכחות שהייתה בהם כמובן גם השלכה עליהן עצמן.

מפגש נוסף בנושא אחר, יתקיים אחרי החגים.

לא שוכחים אף אחד ואחת!

אחראיות על הקשר בתוך הקבוצה ועל המפגשים: דינה בנקלר, יונה סלע ועדה זהר

עוד נכחו: מזל שטורפר, לילי יפה, מירה תמיר, דליה שני, מרים וילפנד, אידה שני, שרה אוגד, יפה בירותי, שוש מרום.

מימין לשמאל: עומדות מינה איתן שרה אוגד יפה ביירותי מזל שטורפר דליה שני לילי יפה שוש מרום אידה שני מרים ווילפנד
                        יושבות מירה תמיר יונה סלע עדה זוהר דינה בנקלר