הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחנוך" בקפה "הדס" בגבעתיים

מאת: שושנה רשף

קפה הדס הוא אחד מבתי הקפה הקטנים, האינטימיים והסימפטיים בגבעתיים. שם החליטה יונינה פוקס, רכזת "ידיד לחינוך" בעיר, לקיים את המפגש השנתי עם ראשי הצוותים מקרב המתנדבים בבתיה"ס בגבעתיים.

היה זה על כוס קפה שהסתבר כארוחת בוקר, ומה יכול להיות יותר טוב?

איה נחום קרפביקה, מנהלת מטה "ברוש" באיזור המרכז, נתנה תמונת מצב ארצית של מספר בתי הספר בעמותה, מספר המתנדבים בהם ועוד, וגם מידע על הנעשה בערים האחרות שבהן יש מתנדבים של "ידיד לחינוך". אנחנו, בגבעתיים, עומדים בהחלט במקום מכובד ויכולים להיות גאים בהיקף התרומה שלנו.

ראשי הצוותים סיפרו על ההתנדבות בבית ספרם, על שיתוף הפעולה עם המנהלת או הרכזת מטעם ביה"ס, על ההישגים אך גם על קשיים. כך למשל, בשלושה בתי"ס הגיעו מנהלות חדשות וגם זאת סיבה לא פשוטה להסתגלות מחודשת. כך בפי כל. למה הדבר דומה? לכיתת תלמידים שמקבלת מחנכת חדשה ומשווה אותה בהתחלה עם המחנכת הקודמת. זה לא פשוט ומצריך זמן. כמובן שגם לאופיו של אדם יש כאן משמעות.

יחד עם הקושי, ממשיכים במסורת היחסים, הפעילות ושיתוף הפעולה כבעבר, וזאת במידה רבה בזכות רכזות המתנדבים יחד עם רכזות בתיה"ס.

ועוד בנושא ההסתגלות: במפגש עלה, כי יחד עם ההצלחות הרבות בשילוב המתנדבים בבתי הספר, יש להביא בחשבון את הסתגלות המתנדבים החדשים, המצטרפים לעמותה. בין התשובות שניתנו בעניין זה הייתה מתן תמיכה אישית ע"י אחד המתנדבים הוותיקים, מה שיכול להועיל ולעזור מאד. לעיתים, אם מתנדב אינו מוצא מקומו בבית ספר מסויים אפשר להמליץ לו לעבור לבי"ס אחר.

חזרה ועלתה הבקשה לפנות לבתי הספר בהם אין עדיין פינה שקטה, מקום שאפשר לשבת עם תלמיד ביחידות, להקצות פינה כזו.

דובר גם על מחסור בכמה מבתי הספר במורות/ים מתנדבים במקצועות מסויימים, בעיקר במתמטיקה.

בסופו של דבר רוב הרכזים מעידים על כך, שהם מרוצים משיתוף הפעולה עם הנהלת ביה"ס ועם המתנדבים עצמם, והעיקר שאת רוב הבעיות והקשיים ניתן לפתור ברוח טובה. כשיש רצון טוב הכל בא על מקומו בשלום..

אני, שישבתי בצד, התרשמתי במיוחד מחשיבות המפגש, בהיותו במה לשיח, לשיתוף, להעלאת הרעיונות וליכולת ללמוד אחד מן השני להתמודד עם קשיים, ולאמץ רעיונות.

היה זה אחד המפגשים היותר מעניינים שיצא לי להשתתף בהם לאחרונה. הדומה והשונה במגוון הפעילות, באפשרויות, בקשיים שצצים ביוזמות לפתרם - כל אלה הפכו לשיח מעניין ומפרה.

 

* חלק מן הכתבות שמתפרסמות באתר ידיד לחינוך מופיעות גם בירחון "גבעתיים פלוס" בזכות דר' נגה רוזנפרב העורכת. הרווח הוא שלנו. יש יותר מודעות ל"ידיד לחינוך" ואנו נהנים מהצטרפות מתנדבים חדשים.

ואכן אנו זקוקים לכם בואו התנדבו. הרווח יהיה דו צדדי!