הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

דוד סידס מעכו מספר על עצמו

התבקשתי לספר לכם מעט על התנדבותי בביה"ס "אשכול" בעכו. כבר שמונה שנים אני מגיע לביה"ס באופן קבוע בימי ראשון ולפעמים גם יום נוסף בהתאם לצורך.

אני מבצע עבודות שונות לטובת ביה"ס.

לאחרונה בצעתי שיפוץ גדול בחצר, יחד עם אב הבית, אבי זוהר. החלפנו את העץ שהתחיל להתפרק מהפרגולה בחצר. העץ היה רקוב. קנינו עץ חדש, ותוך שלושה ימים בהם עבדנו ברציפות, הצלחנו לשקם את הפרגולה לתפארת בית הספר. בהפסקות הילדים יושבים שם ומשחקים.

עשינו גם פרגוד חדש בן שישה חלקים גדולים על הבמה, עליה מתקיימים טקסים לכבוד החגים ושאר המופעים שמתקיימים שם.

בשביל המורה לאמנות בניתי עגלה מיוחדת, כדי שתוכל להעביר בקלות מכתה לכתה את כל החומרים המשמשים אותה לשעורי האמנות, כמו צבעים, מכחולים ושאר חומרי ציור. צורך זה נוצר, כי אין לה חדר קבוע בבית הספר. העגלה נבנתה תוך יומיים וההפתעה הייתה גדולה מאד.

השנה קלטו ב"אשכול" שלוש כיתות חדשות, וניבנו שלושה מבנים נוספים בחצר האחורית. נתבקשתי להכין שלושה ספסלים חדשים בכניסה לכל מבנה, ועוד שני שולחנות קרן קיימת. עד עכשיו הכנתי שני שולחנות חדשים וספסלים.

אני מאד משתדל לספק את כל הידע שלי לטובת ביה"ס והילדים, וכמובן נהנה מכל רגע.

בנוסף לעבודות שאני מבצע, אני גם מצייר ועושה סדנת נגרים לתלמידים ולנכדים שלי.
אני גם משתף את הילדים בבית הספר בפירוק מכשירי אלקטרוניקה ישנים. החלקים המפורקים נתרמים לחברה שממחזרת אותם. בשנים קודמות גם הרציתי לילדים על בולאות. הבאתי בולים מהשירות הבולאי, עברתי מכתה לכתה, והראיתי להם את הבולים. ההתעניינות וההתלהבות היו גדולים.