הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

האקטון בבאר שבע

כידוע, "ידיד לחינוך" נושאת שני דגלים, כדבריה של דינה בנקלר ממיסדי העמותה. האחד הוא סיוע למערכת החינוך ולבתי הספר והשני, תרומה לאיכות החיים של הגימלאי ורווחתו, כמו מפגשי העשרה ונתינה.

פרוייקט האקטון, בהובלת חברת CDI לחדשנות דיגיטלית שבפארק ההייטק בבאר שבע, שיתף 22 גמלאים מתנדבים מ"ידיד לחינוך", בתכנית מיוחדת שמטרתה פיתוח חדשנות דיגיטלית לגיל השלישי. על מנת להקל על קשיים שונים המתעוררים בגיל זה.

במסגרת ההאקטון רוכשים הצדדים רעיונות, כלים וידע מעולם היזמות והחדשנות אשר שוקדים על פיתוח יוזמה חברתית וזיהוי אתגרים מרכזיים שיתנו מענה לצרכיו המשתנים של האזרח הוותיק בתחומי החיים השונים.

קבוצת המתנדבים בראשותה של הרכזת היישובית, חנה חדד, שנענתה לאתגר, וגם אספה וריכזה אותם, נפגשה למשך יום שלם עם 20 תלמידים ותלמידות מכיתת מס"ע – כיתת מצויינות מביה"ס "טוביהו" בבאר שבע. הכיתה יחד עם החונך המלווה את הכיתה, אביחי גולדפרב, עובדת על סטרטאפ וערכים כשהפעם היה הפוקוס על הגיל השלישי.

בקשר המיוחד הזה בין שני דורות, ישבו יחד סביב השולחן תלמידים וגימלאים בקבוצות מעורבות. התהליך התבצע כאשר לכל קבוצה היתה משימה לפתרון בעיות, כגון: נפילות, טכנולוגיה, אוריינטציה, קשרי משפחה, חברה, התמודדות עם הטכנולוגיה החדשנית והתמודדות עם שינויים וכיו"ב. הגמלאים העלו בעיות ופתרונות חדשניים וביחד עם התלמידים קיימו מעין סיעור מוחות. הגימלאים העלו את הקשיים שלהם, התלמידים רשמו, וכעת מחפשים מה ובמה הצעירים יכולים לעזור כדי להקל על הגימלאים בתחומים שונים.

יש לציין שהשתתפות הגמלאים והתלמידים תרמה מאד והיתה חיונית ופוריה ובאה מתוך נסיון מציאות שלחלק מהמשתתפים קשה יותר ולאחרים פחות..

 "ידיד לחינוך" רואה בעצם הזמנתם של מתנדבי באר שבע לפרויקט חשוב זה, מודעות והערכה של גורמי ההתנדבות בעיר לאיכותה של "ידיד לחינוך" ומתנדביה.

ההשתתפות בפרויקט "האקטון" מעניק אופק נוסף לתרומת מתנדבי "ידיד לחינוך" בבאר שבע מעבר לתרומתה למערכת החינוך ולתלמידים.

"בעשור האחרון הוכח שההון האנושי של הגמלאים יכול לסייע לקהילה ולחברה והשיתוף האתגרי שניתן לנו מול בני הנוער היתה חוויה בלתי נשכחת" – מדבריה של ציפי טאוב שהשתתפה בהאקטון.

 

 

 

פירוש המילה  האקטון – MARATHON + HACKING – מרתון ופריצת דרך...