הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ההתנדבות בחטיבת הביניים "אורט טבעון" הוא סיפור של הצלחה

מאת: נעה רפאלי

זה שש שנים שאנו משלבים מתנדבים בחטיבת הביניים "אורט טבעון".

התחלנו עם שניים, וכיום יש כבר תשעה מתנדבים בחטיבה (שמונה "צמודים" למורים למתמטיקה בכתות ז-ט ואחת למורים לאנגלית).

אין ספק שההתנדבות בחטיבה שונה מזו שבבתי הספר היסודיים. השוני מתבטא מבחינת המקצועיות הרבה יותר הנדרשת מצד המתנדבים מחד, ומאידך, הנכונות הנדרשת מצד צוות ההוראה להוציא תלמידים במהלך יום הלימודים, והבנת הרווח שלהם ולא "ההפסד" כשאינם נוכחים בכתה. זה לא מובן מאליו.

באמצע החודש התקיים מפגש לסיום השנה בחטיבה. מנהלת בית הספר דיברה בשבחם של המתנדבים. היא ציינה את תרומתם הרבה, התמדתם ועזרתם. המורות שנכחו בפגישה סיפרו על התקדמותם של התלמידים שהמתנדבים מסייעים להם, על תלמידים שהצליחו לעלות הקבצה ועל רצונם של התלמידים לקבל את העזרה וכיצד הם מחכים לבואם של המתנדבים. ( גם זה לא מובן מאליו אצל נערים ונערות בגיל ההתבגרות...)

ניתנו דוגמאות של קשרים מיוחדים שנוצרו בין המתנדבים לתלמידים:

אחת המורות סיפרה על מתנדב, ש"צמוד" אליה כבר מספר שנים, ואשר סייע רבות לתלמיד שרצה ללכת לפנימייה בבית הספר לקציני ים ונכשל במבחן הכניסה במתמטיקה. הוא הופנה למתנדב שהבין את חשיבות שילוב הילד בפנימייה ( גם בגין המצב המשפחתי )ונאות להגיע בכל יום לעבוד עם הילד עד למבחן מועד ב'. הילד היה חדור מוטיבציה להתקבל, "צמא" לרכוש ידע ולהצליח, ואכן לשמחתו, לשמחת המתנדב, האב וביה"ס, הילד עבר את המבחן והתקבל לפנימייה. המתנדב עבד עם הילד גם בחופשת הקיץ (כמובן ללא תשלום...) וכיום הילד לומד בשנה הראשונה בפנימייה, נמצא בקשר טלפוני עם המתנדב, שגם ביקר אותו שם פעם אחת. הילד קיבל תעודת הצטיינות!!!  איזה סיפוק!!!!

סיפרו על ילדה שהחלה את השנה בציוני "נכשל", הוצמדה למתנדב במהלך השנה שעבד אתה פעמיים בשבוע ובמבחן המיצ"ב קיבלה 80!, וההצלחות עוד רבות.

המתנדבים כולם הביעו את שביעות רצונם מעבודתם בחטיבה, מהקבלה, מהתייחסות המורים, ההנחיות שהם מקבלים והדיווחים לפני ואחרי כל שעור - מה שתורם להצלחה ולהנאה מהעשייה ולרצון להמשיך ולתרום.

בסיום המפגש הוענק למתנדבים שי עם אגרת תודה אישית.

אין ספק שההתנדבות בחטיבת הביניים "אורט טבעון" הוא סיפור הצלחה.