הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מנהלת החווה החקלאית בטבעון, אורית ספיר – קינן, מספרת על מתנדבי "ידיד לחינוך"

החווה החקלאית אקולוגית בטבעון, הינה מוסד חינוכי רשמי להוראת מדעי החקלאות ולימודי הסביבה. זהו מקום המעניק לתלמידים עולם קסום של טבע רחב ידיים, המזמן שימוש בחושים - מקום המזמן תצפיות וחקר מדעי ושאילת שאלות, מקום המאפשר לראות צמחים, המשתנים עם שינוי העונות, ומזמין להריח ריחות משכרים העולים מהגנים, להקשיב לרחשים, העולים מגדילת הצמחים ומתנועת בעלי החיים.
לחווה שלנו מגיעים שלושה מתנדבים מ"ידיד לחינוך" בימים ובשעות קבועות בכל שבוע. המתנדבים תורמים ושותפים לעבודה, לעשייה ולהתנסות חווייתית של הילדים בחווה.

הוותיק מבין השלושה הוא אייל רוטברט, המלווה אותנו כבר 5 שנים. אייל הוא אדם עם נשמה גדולה וחיוך ענק, המשרה אוירה נעימה. הוא מתנדב יום בשבוע בחווה ועוד יום בבית הספר "קריית עמל", הצמוד לחווה.
אייל, בלווי תלמידים, מטפל בצמחים באהבה, ועוזר בתחומים רבים בחווה: בעבודת שטח, בערוגות בחממה, בטיפול בבע"ח ועוד. הוא בא ברוח טובה, מוכן לעזור מכל הלב, והילדים מצפים לו ונהנים לעבוד אתו. אין מה לומר – זכינו באייל. ומה אומר אייל?: "ההתנדבות בחווה זה ממש כיף לא רגיל, אני מאד נהנה".
בתמונה משמאל

 

 

רעיה  לוי, בצניעותה, עושה המון ומסייעת רבות. גם רעיה מתנדבת יום בשבוע בחווה ויום בשבוע בבית הספר "קריית עמל". בחריצות ובהתמדה היא מרבה צמחים בחממה, אותם היא מסדרת ומטפחת, והכל באהבה רבה. תלמידים שמצטרפים אליה, מצליחים יחד אתה להרבות כמה שיותר צמחים. אהבתה של רעיה לחווה ניכרת בעשייתה. "החממה עבורי היא מקום מרגיע, היא ה"בייבי שלי". ההתנדבות במקום כה מקסים עושה טוב לנשמה. הנאה אמיתית".
בתמונה מימין

 

 

 

מיכה צופר הוא מתנדב שהחל את התנדבותו רק השנה. הוא ביקש להתנדב בחווה החקלאית מתוך אהבתו לעבודת אדמה, טיפוח וגינון. מיכה הכניס לחווה משב רוח רענן והתחבר לעשייה בזמן קצר.
ידו בכל. במקצועיות וברצינות הוא בונה מתקנים, מתקן ומסייע לאב הבית בכל הנדרש. בכל יום שני וחמישי בשבוע הוא מגיע לכתות ד' ועובד עם מספר תלמידים, המחכים לו בכיליון עיניים. מיכה עובד אתם בעבודה חקלאית בשטח וגם עם בעלי חיים, תוך מתן תשומת לב והכלה לה זקוק התלמיד.
בתמונה משמאל

 

כל המתנדבים תורמים מיכולתם ומכישוריהם עם הרבה אהבה, רצון והשקעה, כאשר לכל אחד אפשרות בחירה במגוון עשיות רחב.
ההנאה ושביעות הרצון הינה הדדית. נתברכנו במתנדבים נפלאים.