הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

היהלומים שבין הספסלים – המבוגרים המשמעותיים

מאת: ורה מוסקוביץ

21 יוני 2014 - מפנה השמש לקראת הקיץ, קיץ חדש, סוף שנת הלימודים, החופש הגדול, חופשה מפעילויות רבות ומגוונות, רגיעה ראויה.

זמן לחגיגות, עת לתודות. כך בכל מקום, כך גם בעיר על ההר מעל הים, עירנו חיפה.

חגגנו היום, יום חמישי 19 ביוני, בבוקר חמים טרם חמסין, את סיום פעילויות מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" במהלך שנת הלימודים 2013-2014.

התאספנו קרוב למאה אישה ואיש, מתנדבים ורכזים, מברכים ומארגנים, לומר מילות הוקרה ותודה.

היו שם סילבי בנירי מטעם העיריה באגף החינוך, בלהה מור וגילת המבורגר הרכזות הנפלאות והבלתי נלאות שחייכו, ברכו, הכינו כיבוד ואפילו ארוחת צהרים, חשבו והתחשבו בכל ובכולם.

דורון סקאל מנהל אגף החינוך של העיריה חייך ובירך, הרעיף חום והוקרה למבוגרים המשמעותיים שליד התלמידים שכל כך זקוקים לתשומת לב ועידוד אפילו למשך שעה בשבוע. דורון הסב את תשומת לב הנוכחים לתוכניות העיריה  להרחבת שיתוף הפעולה עם העמותה ולהגברת המודעות כלפיה בבתי הספר.

הגיע לברך גם נמרוד אקרמן מנכ"ל העמותה. נמרוד העלה על נס את מספר מתנדבי חיפה ואת תמיכת העיריה בעמותה - דברים שאינם שכיחים וגם לא מובנים מאליו.

המזגן קירר את האולם, אבל בלב היה חם. רינת גליקו האומנית הביאה את השמחה ואת החיוך במופע בידור אינטימי: "החיים במסכות".

לקינוח המפגש, כבדו גילת ובלהה בתעודות הוקרה את הילרי פאלק ואת דינה הרצנשטיין,שתי פורשות מהעמותה בסיום שנות התנדבות מסורה.  גם  כל אחת ואחד מאיתנו התברך בקבלת תעודה ומתנה.

קהל המתנדבים, צעיר בלב ומלא חלומות, ייצא להפוגה של חודשים, מין חופש מאולץ במקצת, רק כדי לחזור בשנת הלימודים הבאה להיות שוב המבוגר המשמעותי של תלמידיו.

סבתא מנסה לפענח את שפת נכדתה
מחייכים יחד
יש תעודות וגם מתנות קטנות
מסיכה על הפנים פותחת את שערי הנפש