הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

הערכה ותודה

אבי הררי רכז "ידיד לחינוך" בפתח תקוה התפעל והתרגש מאד מפעילותה של המתנדבת עדנה רזניק ומהתארגנותה במסגרת החוג שלה במוזיקה, כשראה אותה בהופעת החוג בבית האבות בגבעת השלושה.

עדנה מדריכה את החוג בביה"ס "נוה עוז" ומשקיעה מאמץ רב המתבטא בתוצאה מרגשת לדבריו של אבי, והרי מה שכתב:

יום ששי, עשר בבוקר. למעלה מחמישים קשישים מסתופפים באולם סובול שבבית האבות בגבעת השלושה. שורות שורות בכיסאות הגלגלים ממתינים בשקט ובסקרנות להפתעת יום השישי.

המתנדבת עדנה רזניק הקדימה את כולם. עמוסת כלי נגינה בעגלת משאות הובילה את הכבודה לאולם ונערכה מראש לבואם של התלמידים. ההורים תרמו את חלקם ודאגו להוביל את הדרבוקות.

עשרות תלמידים מכיתות ג - ו מביה"ס "נוה עוז" בלוי המורה חבצלת באשרי ורינה ליבמן מגיעים לאחר "מסע רגלי" מביה"ס לקיבוץ גבעת השלושה.

הס מושלך באולם, כולם מצפים לאות שתיתן עדנה כדי להתחיל בהופעה. רכזת המקום פונה לתלמידים ושואלת לגילם. היא ממשיכה ושואלת לגיל הקשישים והילדים משיבים: שישים. הרכזת מבקשת עוד והם עונים: שבעים, שמונים. הרכזת מפתיעה ואומרת: יש כאן בני תשעים ואפילו מאה. באופן ספונטני הילדים מוחאים כפיים בשמחה המהולה בהפתעה.

עדנה ממתינה בדריכות לתחילת המופע ואז בהינף יד מתחילה שירה נגינה בכלי הקשה מגוונים. הילדים קשובים וממוקדים בתנועות עדנה המנצחת. חלק מהקשישים "נכנס" לקצב ומתופף באצבעות על משענת הכיסא. בסוף כל קטע נשמעות מחיאות כפיים.

התבוננתי בקשישים, קמטים חורשים את פניהם. הזמן, הגיל ואולי גם הסבל, הטביע בהם את חותמם. הם היו מאושרים מהאירוע. הילדים כל כך מאושרים שזכו להביא אור ושמחה לכל כך הרבה סבים וסבתות אנונימיים.

כולם מדברים על היחס שיש לתת לזקן לחלש. ילדי "נוה עוז" מימשו זאת בעשיה, הם הביאו כמה שעות של שמחה ושל אושר. הופעת הילדים חרף היותה קצרה, הייתה מגוונת ומלוטשת. עדנה השקיעה הרבה מאוד שעות בהכנת ההופעה והכל בהתנדבות. הסיפוק שהציף את פניה, העיד שהמאמץ אכן היה כדאי.

בהרבה הוקרה

אבי הררי