הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

בני הזוג רבקה וישראל פרלשטיין ממודיעין מעשירים דרך המשחק

מאת: רעיה סול

פגשתי את בני הזוג רבקה וישראל פרלשטיין בביתם היפה והנעים שבמודיעין, אליה הגיעו לפני שנתיים בעקבות הילדים והנכדים. הם באו מקרית אתא בה גרו קרוב לחמישים שנה. ישראל עבד ברפא"ל כמנהל לוגיסטיקה ורבקה הייתה מנהלת משרדים ומזכירת בית ספר, יחד עם זאת התנדבה שנים רבות בצבא, במחסני חרום ובכל עבודה אחרת שהתבקשה לעשות.

הם הגיעו לעיר, הספיקו לארגן את הדירה ואז ארעה לרבקה תאונה. היא נפלה, שברה את הרגל ונכנסה לניתוח. בשל הליך שגוי בניתוח נפגע כושר הראייה שלה וכיום היא רואה רק דרך סדק צר בעין אחת. בעקבות זאת נכנסה למצב נפשי קשה, עד שיום אחד קבלה החלטה נחושה שלא זו הדרך, אספה את עצמה וחזרה לכל פעילויותיה בעבר: ריקודים, שירה, חוגים, טיולים והרבה שמחת חיים.

עוד לפני התאונה הצטרפה לטיול "דרום אדום", שם פגשה את רבקה אביב, הרכזת הנמרצת של "ידיד לחינוך" במודיעין. רבקה סיפרה לה על העמותה וביקשה לצרפה אלינו. התאונה קטעה את ההצטרפות. חודשים אחר כך ביריד חוגים שנערך בעיר, שוב נפגשו שתי הרבקות. רבקה אביב ביקשה שוב לצרפם לקבוצה. אבל בשל מצבה, רבקה אמרה: תרשמי רק את ישראל. הרכזת לא ויתרה וכך הצטרפו שני בני הזוג.

כיום מגיעים רבקה וישראל אחת לשבוע לבי"ס "כרמים", כשהם מצוידים בתיקים גדולים מלאים משחקים: דמקה, קלפים, פאזלים, משחקי טריוויה, דוקים ועוד ועוד - משחקים שקנו במיוחד למטרה זו. חלק גדול מהמשחקים, ישראל היצירתי מרכיב ומכין בעצמו. כל אחד מהם עובד בספריה עם ארבעה ילדים,
תלמידי כתה ד'.

רבקה חוזרת ומדגישה שאלה הם שעורי העשרה. בכל משחק יש לימוד, פיתוח חשיבה והקניית ידע נוסף, כמו איזכור אישים וארועים בהסטוריה של עם ישראל, מונחים ואמירות, הכרת מקומות בארץ והכרת הגלובוס בכלל, כתיבה נכונה וכן דרכי התנהגות כמו כיבוד האחר, סבלנות וסובלנות ואפילו לדעת להפסיד. אם מדובר בחשבון, נעזרים ברמי קוב, על זיכרון עובדים עם קלפים ועם המשחק חי צומח דומם לומדים למשל שמות צמחים ובעלי חיים. וכמובן שאלות טריוויה. זוהי שעה של פינוק ותשומת לב לכל ילד וילד.

הילדים מודעים לבעיית הראיה של רבקה, הם לומדים לעזור ולהתחשב, והיא נותנת להם דוגמה אישית, כיצד ניתן להתגבר על כל קושי ולרכוש כך בטחון עצמי. יצאתי מביתם של בני הזוג עם הרבה אופטימיות.

אומרת אוסנת, סגנית מנהלת בי"ס "כרמים": רבקה וישראל מגיעים בכל שלישי באהבה, שמחה וחדוות יצירה גדולה ל"כרמים". לכל אחד מהם קבוצת תלמידים משכבת ד'. בכל מפגש הם מביאים איתם מגוון של פעילויות העשרה לילדים: משחקי חשיבה, יצירות מסוגים שונים, תשבצים שהם יוצרים בעצמם ועוד. הילדים מאד קשורים אליהם ויצרו קשרים משמעותיים וקרובים בזכות המסירות שלהם, ההקשבה והחיבה שהם מרעיפים על הילדים.  ישר כוח על עבודתכם החשובה והנאמנה.