הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מאת: שלומית רוט נבון

דברים טובים קורים בקבוצת "ידיד לחינוך" ברמלה. רכזת חדשה ונמרצת הצטרפה אל הקבוצה, דינה אדלהייט, תושבת העיר. דינה ניהלה שנים רבות את רשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים ברמלה, וכעת נענתה לאתגר להצעיד את "ידיד לחינוך" ברמלה לשלב הבא ולהוביל לתרומה משמעותית למערכת החינוך.

בתמונה משמאל: עבדוללה ואלדד - מתנדב מוסלמי ומתנדב  יהודי

הקבוצה ממשיכה להרחיב שורותיה ומתנדבים חדשים מצטרפים כל העת. אנו גאים ומברכים על הצטרפותם של ארבעה מתנדבים מן המגזר הערבי, אשר פועלים בביה"ס "אחווה" בעיר. הקבוצה מונה כיום עשרים וארבעה מתנדבים ופועלת בארבעה  בתי ספר בעיר: "בן צבי", "אחווה", "מענית" ו"שרת". במרביתם פועלות קבוצות של חמישה מתנדבים ומעלה וכבר מונו שני ראשי צוותים להקל על התקשורת בין הנהלת בתי הספר והמתנדבים.

מרגש במיוחד היה האירוע בו חגגו מתנדבי הקבוצה יחדיו את חג כל החגים במנזר  הפרנציסקניים בעיר, בהזמנת עווד אלחורי, מראשי המנהיגות הערבית בעיר, מתנדב וראש צוות "ידיד לחינוך" בביה"ס אחווה.

הכשרה ראשונה ומרתקת, בנושא בית הספר כמיקרוקוסמוס הועברה על ידי הגב' יונה סלע, לשעבר רכזת "ידיד לחינוך" בבת ים ויועצת חינוכית במקצועה. בהכשרה ערכו המתנדבים הכרות עם הסביבה בה פועל בית הספר, עם הרכב הצוות החינוכי ועם מקומם כמסייעים ותומכים בצוות החינוכי בשליחותו למען חינוך הדור הבא.

בתמונה מימין: המתנדבת מלכה עם המתנדב עוואד, המשמש כראש צוות בבתי ספר "אחווה"

"חשבתי שהמטרה שלי היא לקדם את הילד בלימודים. עכשיו הבנתי שיותר חשוב להקשיב לילד... ההתקדמות תבוא מעצמה".
 "התלבטתי האם להתנדב. באתי להקשיב ועכשיו אני מבינה שיש לי מה לתרום. אבוא להתנדב" - כך סיכמו שתיים ממשתתפות הסדנה את החוויה. בסיום הסדנה חולקו עציצי פרחים לכל המתנדבים, שי מהרכזת הנכנסת, סימן ותקווה להמשך התרחבותה ופריחתה של קבוצת מתנדבי "ידיד לחינוך" ברמלה.

במסגרת הליך קליטה מסודר של מתנדבים חדשים בארגון, הוכשרו  כל המתנדבים החדשים ברמלה ע"י נציגת צוות ההדרכה ב"ידיד לחינוך", המתנדבת חמוטל בן דור. ישבו בחדר, יהודים, נוצרים ומוסלמי במפגש מרתק ומחמם את הלב. הדרכת מחשבים לטובת מתנדבי העמותה ברמלה תפתח אף היא בקרוב והיד עוד נטויה....

ארגון "ידיד לחינוך" נושא שני דגלים, רווחת הגמלאי, עליה סיפרנו זה עתה ותרומה למערכת החינוך. עשרים וארבעה   מתנדבי "ידיד לחינוך", תורמים קרוב ל 100 שעות ליווי וחניכה לתלמידי העיר רמלה מידי שבוע.

"ידיד לחינוך" ברמלה הוקמה בשלהי שנת הלימודים הקודמת הודות לשיתוף פעולה אמיץ בין העמותה והגורמים הרלוונטיים בעירייה: הגב' אלונה קליינמן, מנהלת אגף החינוך, הגב' אודליה איקן, מנהלת מחלקת ביה"ס היסודיים והגב' הילה ירושלמי, רכזת ההתנדבות העירונית ועל כך אנו מודים להן.


בתמונה התחתונה מימין: עוואד - ראש צוות "אחווה" חבר במנהיגות ערבית ברמלה באירוע חג כל החגים