הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

חוויה אינטלקטואלית בבאר שבע

מאת: יפה חכמון

בסוף חודש ינואר התקיים מפגש משוב וסכום מחצית תשע"ו למתנדבי באר שבע.

תוכן המפגש היה מאוד מעניין. אריה ענבר שיתף אותנו בחוויה מיוחדת שלו. תלמידיו של אריה, בביה"ס דגניה (בית ספר דו לשוני) למדו במסגרת פרויקט ילדי העולם בספרות, את הספר המרתק "אלה קרי הילדה מלפלנד". אריה שביקר בעצמו בלפלנד וצילם שם, הציג בפני הילדים את הסרט. (אשתו אילנה, היא הקריינית והמדובבת שעשתה זאת בחן רב). בפעילותו עם התלמידים נוצרה דינמיקה מיוחדת ומדהימה. התלמידים קראו מהספר קטעים, שהנושאים שלהם מופיעים בסרט. המפגש עם הסרט התמזג והעצים את החוויה שהותיר הספר ועורר בתלמידים התלהבות רבה. גם בפנינו הציג אריה את הסרט שלקח אותנו למסע קסום, המעורר תשוקה ורצון לקנות כרטיס ולטוס ללפלנד.

גולת הכותרת של המפגש הייתה הרצאתה של הגברת חפצי זוהר סגנית ראש העיר, שדיברה על "הנדסה גנטית ושיבוט". היא הדגישה את נושא הקידמה המבורכת שבמחקרים האלה, שיש בהם התפתחויות משמעותיות כמו בתחומי הביוטכנולוגיה והננוטכנולוגיה. מצד שני העלתה את החששות והשאלות האתיות העולות כאן. חפצי העבירה את ההרצאה בצורת קולחת תוך בקיאות במובאות מהתנך, מהסופר ש"י עגנון ועוד – דברים שהוסיפו וקישטו את ההרצאה. חפצי ידעה לרתק ולעניין. גמענו כל מילה שיצאה מפיה.

אנו מודים לה מעומק לב, על הרצאה מעשירה ומעניינת, על הסבלנות והסובלנות ועל הבעת הוקרה למתנדבים. זה ממש לא מובן מאליו ועצם הגעתה חרף עיסוקיה הרבים.

לחנה נודה שתמיד היא מיטיבה לבחור את המרצים והאורחים שלנו, תודה לאריה ענבר ולמתנדבי החווה החקלאית וכן לכל מי שעזר להם בשי שקבלנו לט"ו בשבט ממנהל החווה.