הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"חוויה מענגת המלמדת מי ומה אנחנו" – רשמים מכנס ארצי של קריאה בהנאה

על מיזם 'קריאה בהנאה' ועל הכנס השנתי של עמותת "ידיד לחינוך" בנושא, שהתקיים בנס-ציונה.

בתום הדי מבצע "צוק איתן", בסימן  הצדעה לתושבי הדרום ובחזרה לשגרה המבורכת, אירח בית "אשכול פיס" בנס-ציונה, מעל 100 ממתנדבי 'ידיד לחינוך', המשתתפים במיזם הארצי של "קריאה בהנאה", מיזם המשותף לעמותת "ידיד לחינוך" ולמשרד החינוך.

המיזם  פועל ב"ידיד לחינוך" כבר 4 שנים, והוא בעל חשיבות רבה בחשיפת הילדים לספרים רבים, ובפתיחת צוהר לספרות איכותית, על מנת שהילדים יקראו יותר וידעו לבחור מגוון ספרים בספרייה. "ידיד לחינוך" לקח את נושא הקריאה, בשיתוף עם משרד החינוך, צעד קדימה. עולם הספר מתחבר לפעילות העניפה של העמותה, ממנו ניתן להגיע לעולמות רבים.

"ילדים קוראים הם ילדים משכילים יותר, בעלי אוצר מילים עשיר, שיכולים להתבטא היטב בע"פ ובכתב. ילדים שאוהבים לקרוא, ידעו גם למלא את שעות הפנאי שלהם בקריאה עצמית, זאת תהיה הקריאה בהנאה שלהם", אמרה בכנס איזה סורוקין, הרכזת החדשה של פרוייקט "קריאה בהנאה" מטעם "ידיד לחינוך".

בין האורחים: חברי הנהלה ובעלי תפקידים במטה הארצי של עמותת "ידיד לחינוך", גב' לימור לביא - נציגת משרד החינוך, מר יוסי שבו - ראש העיר, ד"ר ענת ליבוביץ - מנהלת אגף החינוך בעיריית נס-ציונה, גב' חנה ורשביאק - רכזת קבוצת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, מתנדבי "ידיד לחינוך" מרחבי הארץ - ה"קוראים בהנאה", והספרנים בספריות בתי-הספר.

ראש העיר, מר יוסי שבו, סיפר כי  בנס ציונה לומדים 11,770 תלמידים וכי קיימת עלייה בתוצאות מבחני ה'מיצ"ב'.  "לכם, המתנדבים, חלק רב בכך... תרומתכם חשובה לילדים ולמדינה... איננו מוותרים על אף ילד!" ד"ר ליבוביץ הצטרפה לדבריו והדגישה כי "החינוך הוא פרוייקט לאומי, כדברי ראש העיר. כאשר אצא לגמלאות, אצטרף לשורות 'ידידי החינוך'... אני בטוחה כי כל אחד מכם עושה את המיטב בחלקת אלוהים שלו..."

בטקס מרגש, העבירה גב' יפה דואק, רכזת "ידיד לחינוך" במרחב השרון, אשר ריכזה את המיזם במשך 4 שנות קיומו הראשונות, ב-21 ישובים ברחבי הארץ,  את השרביט לאיזה סורוקין מקבוצת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה: "זכיתי, היו לי 4 שנים נפלאות... היתה זו עבורי חווייה לפגוש כל אחת ואחד מכם... התקיים תהליך למידה, כעת ברור מה מוטל עלינו לעשות".

גב' אפרת עמיצור - רכזת "קריאה בהנאה" מטעם משרד החינוך, התייחסה לנושא הקריאה כאל "חווייה מענגת, המלמדת מי ומה אנחנו... יפה היא דוגמא אישית עבורי לערך ההתנדבות..."; אמרה.

גב' איזה סורוקין הוסיפה  כי "ילדים שחושפים אותם לספרים וקוראים בפניהם, ילכו לחפש בספריה את הספר המוכר, את אותו סיפור ששמעו . היעד שלנו ב"ידיד לחינוך" הוא שבתי ספר נוספים יכירו בחשיבות המיזם של קריאה בהנאה וישתפו את המתנדבים שלנו. אנחנו רוצים להגיע למצב שבכל בית ספר בו יש מתנדבים של "ידיד לחינוך", יתקיים המיזם של "קריאה בהנאה".

"לא בכל הבתים נהוג  לקרוא סיפור לילדים. סיפור לא פורמלי, לא כחלק מתוכנית הלימודים הוא הרבה מעבר לתכני הספר, זהו חיבוק של רוגע ובטחון, חיזקה והדגישה את הדברים, גב' דינה בנקלר, המנהלת הפדגוגית של "ידיד לחינוך".

הנושא המרכזי של הכנס - "ציורים - קסם של שפה" הוצג בהרצאתה של גב' חנה אייזנברג, יועצת משפחתית המתמחה בפענוח ואיבחון ציורי ילדים, נוער ומבוגרים. חנה הביאה בפני הקהל טעימה, על קצה המזלג והסבירה בליווי דוגמאות על הבנת הילד ומצבו הנפשי מתוך הציור אותו הוא מצייר.  "הילד הוא אמן וכל ציור הוא שפה עשירה... הקשיבו לפעימות הלב שלנו ושל הסובבים אותנו...".

ידיד לחינוך מודה שוב לגב' יפה דואק על שנות פעילותה ועל התרומה המבורכת למיזם "קריאה בהנאה", ומאחל למתנדבים שנת פעילות פורה בשנה שנפתחה זה עתה.

 

מתנדבי "קריאה בהנאה" בכנס סיום השנה, אשכול הפיס, נס ציונה