הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טובות השתיים מן האחת

מאת: רחל קירה

בשעה טובה נבחרו לקבוצת "ידיד לחינוך" בראשון לציון שתי רכזות חדשות, אורנה שלו ויעל דבי, שהן גם מתנדבות חדשות.

בתמונה מימין לשמאל: יעל דבי ואורנה שלו

אורנה ויעל לא הכירו אחת את השנייה עד שנפגשו בפגישת רכזות. "מיד הרגשתי חיבור ליעל" סיפרה לי אורנה, "הרגשתי כימיה טובה שכדאי לתעל אותה למטרות טובות", הוסיפה יעל. שתיהן באו ממערכת החינוך לאחר עשייה מרובת שנים בתחום. "מי שהיה במערכת החינוך מתוך בחירה, לא נגמל ממנה. עבודה במערכת החינוך היא התנדבות, היא בית שני, אולי אפילו ראשון" אמרה אורנה.

כשפגשתי לראשונה את אורנה ויעל, שאלתי אותן אם היו להן התלבטויות בהחלטה, אם לקבל את תפקיד הרכזות. אורנה ענתה לי ספק בצחוק ספק ברצינות: "עדיין יש לי התלבטות. אני עסוקה מאוד וחששתי להתחייב". כיום היא בטוחה שהחליטה נכון, ומקווה למלא את תפקיד הרכזת במשך יותר משנה. אורנה היא אישה נעימת הליכות, הרואה עצמה כאחת שהולכת בתלם. היא חוזרת למערכת החינוך מתוך הרגשה שיש לה עדיין מה לתרום. "ההתנדבות היא פעילות נעימה ופחות מלחיצה. אני רוצה לתרום ולתמוך באוכלוסיות חלשות ולתת העשרה למצטיינים. יש לי אהבה עצומה לילדים".

יעל הרואה את עצמה כטיפוס סקרן, אחראי וחברותי, מנסה ליהנות מהגמלאות וחושבת שתפקיד הריכוז וההובלה של המתנדבים יכול להוות לה אתגר ולמלא את חייה בעשייה התנדבותית, המספקת את הצורך בנתינה. "האושר האמיתי נמצא בנתינה ולאו דווקא בקבלה" היא אומרת.

שתיהן רוצות ללמוד תחילה את התפקיד, להכיר את המתנדבים ולעדכן את הרשימות. הן רוצות לפעול להעצמת קבוצת ההשתייכות של המתנדבים וליצור ביניהם קשר משמעותי. הן שואפות שהילדים והמתנדבים יצאו מרוצים ומותרמים.

בסוף חודש דצמבר נפגשו מתנדבי "ידיד לחינוך" במטרה להכיר את הרכזות החדשות. הרכזות הציגו את עצמן, ספרו על פעילויות צפויות ובקשו מתנדבים לעזרה בתחומים שונים ובהעלאת רעיונות נוספים.

גב' רונית רענן – מנהלת אגף החינוך היסודי קראה דברי פרידה חמים לרכזת הפורשת, מרגלית עובדיה וציטטה מדברי מנהלות בתי הספר שספרו עד כמה המתנדבים הם משמעותיים בבתי הספר.