הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טורניר היסטורי בפטאנק לשכבת כיתות ד' בבי"ס "נווה שלום" התקיים במועדון "בני אור" בבאר שבע

מאת: אליהו מסיקה

ביום ששי 19.6 בשעה 08.45 מגיעים למועדון פטאנק "כוונים", ברחוב בני אור, שני אוטובוסים עמוסים בתשעים תלמידי כתות ד' מבית הספר "נווה שלום" בבאר-שבע.

בליווי המורים ונציגי ההורים, צועדים התלמידים בסך ומתקבלים בברכה על ידי כחמישה עשר גמלאים שחקני פטאנק של המועדון.

הצועדים נחשפים למתחם שבו שניים עשר מסלולי משחק בהם יישחקו בטורניר לאליפות בית הספר. הם מתאספים לצילום מזכרת, ולאחר ברכת אליהו מסיקה, יו"ר המועדון ודברי הסבר מיוסי בריח, מנהל הטורניר, מכריזים על פתיחת המשחקים.

כהרף עין מאיישים התלמידים את המסלולים ובסיוע שחקני פטאנק, שהוצבו עם ערכת כדורים מיוחדים למשחק בכל מסלול, המשחק מתחיל.

התלמידים מתחרים אלה באלה, התלהבות ניכרת בכולם ובעיקר בקולות רמים שנשמעים. המראה הכללי הוא של מתחם מלא בתלמידים משחקים, חגיגה לעיניים.

 

באמצע המשחקים מבקרים אותנו מר יהב חדד, נציג מחלקת הספורט של כיוונים באר-שבע, וחנה חדד, "יו"ר ארגון ידיד לחינוך". חנה מתרגשת מאד למראה הגימלאים, שהם כבר מזמן סבים, מעבירים מדור לדור – את המשחק לילדים בני העשר.

בזכותה של חנה, הגענו יוסי בריח ואני החתום מטה, כמתנדבים ב"ידיד לחינוך" לפתח את ענף הפטאנק בבית הספר.

וזאת לדעת: משחק הפטאנק הנו ספורט מתון, המשלב הנאה, בידור ותחרותיות יחד עם עידוד קשרים חברתיים, סיוע לריכוז, ולזיכרון. הוא גם מפתח דיוק וקואורדינציה ומגביר יכולת מנטאלית וטקטית.

בתום המשחקים, כעבור כשעתיים, עונדים אליהו מסיקה ויוסי בריח את המדליות לקבוצת ארבעת הזוכים לתשואות כל הנוכחים.

פרויקט זה מחייב לוגיסטיקה לא פשוטה, אך בסיוע כל הנוגעים בדבר, היום הזה ייחרט אצל התלמידים כחוויה מהנה ויוצאת דופן. על כך, מגיעה תודה וברכה לכל המסייעים, בכללם המורה מזל יקותילוב ששלטה ביד רמה בנעשה.

באשר למיזם של הכנסת ענף הפטאנק לתכנית הלימודים ומימושו לאורך שנת הלימודים, מגיעה הוקרה מיוחדת לגברת יהודית בן נעים - מנהלת בית הספר כשלצידה צוות מורות מסורות שסייעו להצלחה.

לצפייה במצגת

הסבר על המשחק בוויקיפדיה