הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טיול אביב 2013

האביב פה אז צאו לטייל!

טיול שנתי למתנדבים בבת ים

האביב פה אז צאו לטייל !


חברים מתי לאחרונה טיילתם בין קני סוף גבוהים המסתירים בתוכם ג'מוסים ישנוניים ?

אנחנו עשינו זאת בשבוע שעבר בטיול לצפון הארץ ובעין אפק.  שם צפינו בצבי מים המשייטים בברכות הטבעיות,  בדגי קרפיון ענקיים ובשפמנונים בעלי השפם הארוך.  הטיול על גשרי העץ מעל לערוצי המים והתצפית על אנפות הבקר המטיילות על גבי הפרות הן חוויה מקסימה.

משם לחוויה מרגשת אחרת והיא "סנפלינג" במערת קשת.  אתם ודאי תוהים מה בגילנו עושים סנפלינג ללא הכנה מוקדמת ? אז זהו שלא – אנחנו רק צפינו בחבר'ה צעירים הגולשים מקשת המערה לקרקע מרחפים בין שמים לארץ – גם זו חויה עוצרת נשימה. 

לא פחות מענין היה סיפור האגדה הבדואית איך נוצרה מערת קשת: האגדה מספרת על כנופיית בדואים שודדים בהנהגתו של השודד הידוע אבו ג'ילדה.  שודד זה פגש במלאך גבריאל שאמר לו מכיון שאתה כזה שודד וגזלן בעולם הבא תתהפך כל הזמן. או אז החליט אבו ג'ילדה לחזור בתשובה ולסיים עם מעשי השוד. אך חבורתו ביקשה ממנו שיעמוד למעלה על ההר בפתח המערה ויודיעם מי מגיע למקום. הוא סירב לעשות זאת וחבריו ביקשו להרגו.  כשהתקרבו לפתח המערה התמוטט גגה וכולם נפלו ומתו והוא ניצל.  כך ( אומרת האגדה ) נוצרה הקשת היפיפיה מעל למערת קשת ( ומכאן שמה ).

בהמשך הטיול סיירנו בסמוך לישובים הנושקים לגבול עם לבנון ( והיו בחדשות פעמים רבות בעבר ) כמו שומרה, זרעית, סאסא וביריה.  הגליל העליון ירוק ופורח ומהתצפית בפארק גורן על המונפורט ניתן היה להנות מיופיו.

כתבה דינה בר-ציון, יוני 2013