הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טיול עששיות בתל אפק

כתבה: סמדר לוין

במהלך השנה פעלו מתנדבי "ידיד לחינוך" בשוהם, למען הדור הצעיר בבתי ספר היסודיים ובחטיבה במטרה לקדם ולעודד אותם בלימודים. משהסתיימו הלימודים והתלמידים יצאו לחופשה, יצאנו אנחנו לטיול גיבוש  חוויתי ואתגרי. הטיול התקיים במשותף עם אנשי "ידיד לחינוך" מקרית אונו ויהוד, אותם אנחנו מכירים ממפגשים קודמים.

כמתנדבת חדשה, התרשמתי מאד מהארגון, הפרגון והחברותא. כבר בעלייה לאוטובוס דאגו שלא אשאר בודדה אלא שייכת, ורבים מהחברים ביקשו לשמוע פרטים עלי.

בופה מרענן וטעים חיכה לנו למרגלות המבצר. המפות נפרשו ועליהן הונחו מגשים עמוסים במשולשי  כריכים, מגשי טורטיות ממולאות כל טוב חתוכות ומסודרות כמו סושי, מגשי ירקות, משולשי אבטיח ומלון וכמובן : שתייה קלה. כיבוד משדר בריאות קרא לנו : "בואו תטרפו..." כי זה כל כך יפה ובריא. (תסתכלו בתמונות).

ואז... המדריך הציג את עצמו, את המקום ואת העששיות שנועדו לכל שני אנשים. מיד התחלקנו לזוגות וחברויות חדשות נוצרו בין הבודדים והחדשים מבינינו שהצטרפו ל"ידיד לחינוך" לאחרונה, כמוני.

מצויידים בעששיות לטיול יצאנו...(וגם פנסים מהניידים ופנסים רגילים לאילו שחשבו על כך מראש והביאו). פסענו לנו לתוך הלילה בשבילי מבצר אנטיפטרוס הנמצא על תל אפק. למרות החששות הקלים מהמסע הלילי בשבילי עפר, כולם התמודדו יפה וצלחו את התל שהאפלה התחילה לכסותו. המקום מאד מסודר. בכל תחנה בה עצרנו , שמענו הסברים מהמדריך. היו גם שלטי הסבר מטעם "רשות הטבע והגנים". רבים מבינינו הביעו את הרצון לבוא ולבקר עם הנכדים לאור יום, כדי לראות את הנוף שנשקף מהתל.  

הטיול חתם שנת פעילות נוספת של התנדבות וסיפוק עם התלמידים, הרגשת גיבוש בינינו וחוויה אתגרית ומעשירה.

בופה לעת ערב למרגלות התל
החשיכה יורדת. הצטיידות בעששיות
החשיכה אופפת. טור העששיות במעלה התל.
תמונה קבוצתית של מתנדבי שהם