הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טיול פסטורלי, שזור בהיסטוריה, מורשת, חינוך, טבע, מוסיקה, ובעיקר בהרבה "אנשים טובים באמצע הדרך" בעבר ובהווה.

מאת: אסי כהן

כמתנדבת חדשה בעמותה, שמחתי מאוד לקראת הטיול, המהווה יציאה מהשיגרה ומאפשר היכרות עם מתנדבים נוספים העושים למען החינוך בארץ.

 היום האביבי בישר טיול נעים ואכן הנופים הירוקים, הפריחה הצהובה של השיטה המכחילה, החרציות והחרדלים הפיחו בנו רוח אופטימית וחיובית שליוותה אותנו לאורך הטיול. רמי, המדריך, היה ממוקד וענייני בהסבריו באתרים השונים והכל התכתב עם חינוך, התנדבות ותרומה לקהילה- החל מ"נווה חנה" המעניק בית חם ותומך לילדים וכלה במופע הסיום של מיכה ביטון, גיבור הספר של גלילה רון פדר "אל עצמי". שהצליח למרות כל הקשיים. היוזמה והארגון של הטיול ראויים להערכה. טיול מעצים ומרגש כאחד. נהניתי מאוד וכבר מצפה לטיול הבא. תודה רבה.

התחלנו את הטיול בכפר הילדים "נווה חנה" שבקרית גת. המקום קסום. הציורים הנאיביים על קירות המבנים הנמוכים, הנדנדות בגן המשחקים, הציפורים המצייצות בפינת החי וריחות הלחמים והעוגות מהמאפייה - נכבשנו ממבט ראשון.
כיבדו אותנו בקפה ובעוגיות, וקבלנו סקירה על המקימות, על חזונן, ועל יסודות החינוך המרכזיים של עבודה ועצמאות ב"נווה חנה". סיימנו את הביקור בחנות מאפיית ילדודס בה מועסקים וממנה משתכרים הילדים. קנינו בשמחה בידיעה שאנחנו תורמים למטרה נעלה ולמפעל מעורר גאווה.
לא ויתרתי על סיבוב קצר בנדנדה.

משם המשכנו לבית גוברין. בקרנו בשלוש מערות ביניהן מערת הקולומבריום ומערת הפעמון היפיפייה. מסביב פריחה צבעונית, ורמי המדריך עניין אותנו בסיפורי ההיסטוריה המרתקים של האזור.

כמו כולם, גם אני הצטלמתי עם חברות סלפי במערות.

אחרי עצירה והסבר קצר באנדרטת נתיב הל"ה, הגענו למסעדת אנטקא בקיבוץ נתיב הל"ה. היינו האוטובוס השני שהגיע למקום. ההתרגשות עלתה ככל שהמשיכו הקבוצות להגיע. בסופו של דבר התקבצו להן 8 קבוצות מאזור גומא, הוא אזור השפלה, סה"כ כ- 350 מתנדבי ידיד לחינוך.
כשעדים לכל מאות המתנדבים אפשר להרגיש את העוצמות ולהבין את הכוח האדיר והיכולת שלנו לעשות טוב, לעזור, לשנות. המעמד הזה ללא ספק היה מכבד מאוד, עודד, הוסיף הרבה מוטיבציה, וכן, גם מקור לגאווה והתרוממות רוח.

שמחתי לפגוש מכרים-מתנדבים מאוטובוסים אחרים.

הטיול הסתיים בהופעה של מיכה ביטון, מוזיקאי, עם סיפור חיים מרתק ומרגש מאוד המשיק לתחום ההתנדבות שלנו. נהנו מאוד.

היה טיול נפלא. רגוע, נינוח, פסטורלי, שזור בהסטוריה, מורשת, חינוך, טבע, מוסיקה. ובעיקר בהרבה "אנשים טובים באמצע הדרך" בעבר ובהווה.
נתנו באהבה וזכינו להוקרה. תודה רבה לכם על הכל.

לצפייה בכל התמונות לחצו כאן