הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

טיפול בקונפליקטים

מאת: גליה אריעם

ביום סוער וגשום בחודש דצמבר התכנסו להם מתנדבי מרחב שרון להרצאה ולסדנא בנושא "התמודדות עם קונפליקטים". הייתה זו הרצאה אחת מסידרת הרצאות העוסקות במפגש בין פסיכולוגיה לספרות. את הפעילות הנחו הפסיכולוגית דר' נירית קרקובר וגליה אריעם, רכזת מרחב השרון, שהייתה אמונה על ההיבט הספרותי. הפעילות התמקדה בסיפורו של עגנון "מאויב לאוהב", שבו נעשה שילוב בין הרובד הספרותי לרובד הפסיכולוגי.

ההרצאה שניתנה, התמקדה בשלבים השונים בטיפול בקונפליקטים, כשנקודת המוצא והגורם המזמן לדיון היה כאמור, סיפורו של עגנון. בקריאת הסיפור וניתוחו הוצג הסיפור כסיפור אליגורי, והיתה התייחסות לרובד הסמלי שלו, תוך כדי הקבלה לתהליכים פסיכולוגים של אדם המתמודד עם קונפליקטים והתנגדויות. בעקבות הסיפור נערך דיון שהתמקד בסיבות להיווצרות קונפליקט, מתי ובאילו מצבים נתקלים בהתנגדויות, באילו סוגי התנגדויות מדובר, מה הן התגובות להתנגדות, ומה הם הגורמים למפנה ולהצלחה(בניית אמון).

בדיון שנערך הייתה חשיבה משותפת על ההשלכות לקונפליקטים אישיים יומיומיים, וקונפליקטים חברתיים, פוליטיים אקטואליים. המשתתפים נטלו חלק פעיל ומפרה בדיון, הביעו את דעתם ואת עמדותיהם הערכיות.

ממשוב של המתנדבים, עלה שהקבוצה חוותה חוויה מעצימה ומעשירה ומייחלת להמשך פעילות במתכונת זו.