הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ידידי החינוך בשהם

מאת: סמדר לוין

עמותת "ידיד לחינוך" בשוהם, חגגה את השנה ה- 9 לקיומה בבית המתנדב החדש. בתחילת דרכה מנתה העמותה 2 מתנדבים וכיום, היא מונה 43 מתנדבים בני הגיל השלישי ועוד ידם נטויה לגייס חברים חדשים.

חברי העמותה, משובצים בבתי הספר לפי תחומי התעניינותם וכישוריהם, בהכוונת זיוה שביטלובסקי (הרכזת היישובית), ובתיאום הנהלת בית הספר. הגמלאים – חברי "ידיד לחינוך" עוברים תהליכי קליטה מסודרים, מקבלים הדרכה מקצועית, ומתנדבים 4 שעות שבועיות. בנוסף, הם נהנים לאורך השנה מפעילויות העשרה מקצועיות, חברתיות וחווייתיות כגון : טיולים, מפגשי תרבות שונים קורסים והרצאות.

המתנדבים מעידים על עצמם שערכה של התנדבותם הוא כפול: הילדים מחכים למפגש הקבוע בציפייה והמתנדבים נהנים להגיע ולהעניק. מחקרים מוכיחים את חשיבות ההתנדבות במפגשים בין צעירים לבין בני הדור השלישי. המפגשים האלה תורמים לא רק למערכת החינוך ולילדים, אלא גם לבריאות הגימלאי, המוצא את עצמו נדרש וחיוני.

יש לציין את תרומתה של איה קרפיבקה - מנהלת איזור ברוש, הכולל את היישובים ממודיעין עד ת"א. מאז קבלתה את התפקיד היא העצימה, וקידמה את רכזי היישובים בתחומים רבים.

בכל הארץ מכירים בתרומת מתנדבי "ידיד לחינוך" למערכת החינוך ולגמלאים עצמם.       בשוהם מתקיימות תוכניות שנתיות של "קשר רב דורי" המחזקות את מערכת הקשרים בין התלמידים לבני הדור השלישי באמצעות הסביבה הטכנולוגית. אחד התוצרים לפרויקט זה הוא עיתון פרי עבודתם.

במפגש לפתיחת שנת תשע"ט נפרדו מתנדבי "ידיד לחינוך-שוהם" מראש המועצה גיל ליבנה וכינו אותו בתואר: ראש מועצה אולטימטיבי. הם הודו לו על תרומתו ותמיכתו ב"ידיד לחינוך", ובכך גם למערכת החינוך היישובית. בנאומו, בבית המתנדב, הוא ציין את תרומתם של המתנדבים והדגיש את חשיבות הקשר המשמעותי שנוצר בין הגמלאים לבין הילדים- ניצני העתיד בשוהם. נקווה שראש המועצה שייבחר, יבין גם הוא, את חשיבות תרומתם של מתנדבי "ידיד לחינוך" לחינוך ולקהילה בשוהם. במפגש התקיים המופע של צביה אהרוני על ההוויה הבית ספרית. היא הציגה בפנינו את החיים בבית הספר מנקודת ראות אישית שלה כבת לאמא מורה ואחיות מורות. אומרים ש"צחוק יפה לבריאות" – אין ספק שאחרי המופע שלה נוספו לנו כמה שנים טובות.

גימלאים, נשמח אם תצטרפו אלינו ותתרמו מניסיונכם וזמנכם לילדים בבתי הספר.

לפרטים נוספים אפשר לפנות לרכזת העמותה בשוהם שביטלובסקי זיוה : 054-6850592