הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחינוך" בעפולה – קבוצה מחייכת

מאת: נגה שורניק

"אנחנו קבוצה מחייכת" - במילים אלו פנתה שושנה מרום בדברי הפרידה שלה מתפקיד הריכוז של מתנדבי ידיד לחינוך בעפולה. "זכיתי לטעום את מהותה וטעמה של ההתנדבות. הבנתי, שכמתנדבת, אני נשכרת בהעצמה אישית. האדם שבתוכי מתרכך ונפתח לאנשים המקיפים אותי."

מלבד המתנדבים כמובן, ונציגי העמותה, התארחו במפגש גם ראש מינהל החינוך ברשות ג'קי ונונו, אחראית בתי הספר היסודיים בעיר רונית אברך, רכז מתנדבים עירוני רמי לוסטיג ונציגי בתי הספר היסודיים בעיר – כולם יחד התקבצו לציין את פתיחת שנת הפעילות של "ידיד לחינוך בעפולה".

שושנה מרום הינה בין הרכזות הראשונות של "ידיד לחינוך" בארץ ושימשה כרכזת בעפולה מעל שמונה שנים של פעילות ענפה ובניית אירגון מסודר, מאורגן למופת ומקצועי. שושנה סיכמה את ברכתה במילים: "זכיתי לפגוש אתכם, וגם את אלה שהיו ונפרדו מאתנו. יחד, בידיים שלובות, אנחנו לוקחים חלק בליווי ילדי העיר ועוזרים בצמיחתם, נותנים יד למורות ובונים יחד קהילה שנעים לחיות בה."

ג'קי ונונו, ראש מינהל החינוך ברשות, העלה על נס את תרומת המתנדבים לבתי הספר והחיבוק החם לו הם זוכים מהמנהלים ומהמורים.

עמותת ידיד לחינוך חרטה על דיגלה לפעול למען רווחת הגימלאי ולפעול בו זמנית למען מערכת החינוך, וכך פועלים בעפולה מעל 60 מתנדבים בשנים עשר בתי ספר בתחומים שונים, החל מעזרה למחנכות, תיגבור תלמידים חלשים וחזקים ומשחק עם תלמידים, וכלה בבישול, אפיה וסריגה. כל מתנדב מוצא לעצמו את התחום הקרוב לליבו וכישרונותיו ומבלה ארבע שעות שבועיות עם התלמידים.

נגה שורניק, הרכזת החדשה של ידיד לחינוך בעפולה סיפרה בדברי הפתיחה שלה, שהמתנדבים החדשים אשר הצטרפו לא מכבר לפעילות הצטרפו מפני ששמעו מהמתנדבים עצמם על עשייתם וסיפרו מה הדבר עושה להם.

במקום לומר: "חבר מביא חבר", ב"ידיד לחינוך" אומרים: "ידיד מביא ידיד" וכך השורות מתעשרות וניתן מענה רחב לעוד תלמידים ולעוד גימלאים, וכך גם נגרם אושר לעוד גימלאי ולעוד ילד.

נגה שורניק, הרכזת החדשה הרצתה מול המתנדבים על פסיכולוגיה חיובית.

במהלך שנת פעילות מתכנסים המתנדבים כמעט כל חודש לשמיעת הרצאה, טיול או פעילות חברתית והעשרה כללית. קבוצת המתנדבים בעפולה במערכת החינוך הפכה לקבוצת שייכות מגובשת ואיכותית.