הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחינוך" הוא פרוייקט חשוב ומדהים

פגישה עם אירית אברהמסון ראש מנהל החינוך, הנוער והצעירים בגבעתיים

 מאת: שושנה רשף                            

הוזמנתי להיכנס לחדר. נכנסתי, ובאותה השנייה הרגשתי בעולם אחר. בניגוד לפרוזדור הסטנדרטי ואפילו עגמומי, היה החדר מלא חמימות וכל כך מפתיע. אירית ואני התיישבנו ליד השולחן העגול, כשהשמש מאחורי הגב תרמה את שלה. על המדפים ספרים רבים והקירות עמוסים, בחלקם בעבודות ובציורים מעשה ידיה של אירית. היא גם אוהבת בעלי חיים. פסלונים צבעוניים, לרוב של בעלי חיים ובעיקר של חתולים וינשופים מקשטים כל מדף וכל פינה, אותם היא מקבלת, אבל גם קונה בעצמה, את חלקם מ"מעש". כבדרך אגב היא מוסיפה: "מה לעשות, יש לי נשמה של ילד". בקיצור, אתה לא מרגיש לבד בחדר העבודה של אירית. גם אם היא נקראת לצאת לרגע.
רוב השנים אירית גרה אצלנו ואתנו פה בגבעתיים. בילדותה למדה בבי"ס "בורוכוב" ובתיכון "קלעי".

עיקר עיסוקיה של אירית במהלך השנים הוא בתחום החינוך, אותו היא חיה ונושמת. לנושא החינוך הגיעה אירית מוכנה ומצויידת ב- B.A בהסטוריה כללית, מדעי החברה וספרות כללית ו-    M.A במנהל החינוך – כולם מאוניברסיטת תל אביב, ואיך לא? תעודת הוראה מבית ברל.

במהלך השנים רכשה ניסיון מעשי רב כמנהלת שני בתי ספר תיכוניים בחולון: תיכון "עתידים"
ו – "קמפוס קרית שרת" - תיכון המונה 2,500 תלמידים בשלושה קמפוסים מכיתות ז'- יב'.
לגבעתיים הגיעה אירית מקרן רש"י, שם שימשה כסמנכ"ל פדגוגיה במשך כמה שנים ברשת בתי הספר של הקרן.
מזה שנתיים משמשת אירית כראש מנהל החינוך, הנוער והצעירים בגבעתיים. היא זו שהביאה אלינו את פרויקט כיתות "גימלאים לומדים", שמתקיים בשיתוף עם אגף הרווחה, והוא כבר מתקיים בשלושה בתי"ס תיכוניים בעירנו: "אורט" "קלעי" ובי"ס " תלמה ילין ".
במסגרת זו לומדים הגמלאים מקצועות כמו: ספרות, היסטוריה, מדעי המדינה, אמנות, פילוסופיה, מחשבים, תנ"ך ועוד, עם מיטב מורי בתיה"ס, והם גם משתתפים בפעילויות ובטקסים השונים במהלך השנה. אין ספק שזו הזדמנות לגמלאים לרכוש ידע מגוון, להשתייך לקבוצה חברתית חדשה, להיפגש עם בני נוער, ולהעשיר את העולם בסביבה צעירה ודינמית. בנימה אישית היא מוסיפה: "אפילו אמא שלי משתתפת באחד מבתיה"ס".

 ואשר ל"ידיד לחינוך", אומרת אירית: "זהו פרויקט מדהים וחשוב, ובכלל כל תכנית שנותנת מענה לגיל השלישי, מספקת להם תעסוקה ומהווה משמעות לחייהם - אין טוב מזה. על אחת כמה וכמה כשמדובר בהתנדבות ועוד עם ילדים. אין ספק שכולם נהנים, שלא לדבר על חשיבות התרומה למערכת, ועל כך אני שומעת רבות ממנהלי בתיה"ס."
בהמשך היא מוסיפה, שאמנם איננה מעורבת אישית, אבל היא עוקבת ומתעדכנת וכמובן מברכת על העשייה של המתנדבים. הקשר הוא דרך יונה זילברמן רכזת "ידיד לחינוך" בעיר ומול הצוותים בבתיה"ס. שלש פעמים בשנה היא לוקחת חלק בישיבות בבתיה"ס לשם בקרה, לקידום תכניות, וכדי לראות ולעקוב אחרי הישגים. היא מאד הייתה רוצה במתנדבים נוספים שיגיעו לתודעה ולחשיבות הנושא.

בעניין אחר מספרת אירית: "נוכח העובדה שיש לי קשר עם מבוגרים, אני פוגשת גימלאים רבים וחושבת שיש להם מה להציע..

ביקשתי מאירית שתספר קצת על עצמה, על שעות הפנאי שלה.
"אין סוף לעיסוקים שלי, אבל אחד התחביבים האהובים עלי הוא תכשיטנות. למדתי ועסקתי בזה כשהייתי בשנות שבתון. מעבר לזה אני קוראת הרבה, מרבה לצפות בקולנוע ובתיאטרון, אוהבת לטייל ולהיפגש עם חברי וחברותי.

ואני, שלאורך כל השיחה בעיקר שאלתי שאלות, לא אתכחש שיצאתי בתחושה שיש לי חברה חדשה.