הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחינוך" כמפעל התנדבותי ראשון במעלה באזור הדרום

סיכום שנה ושנים

מאת: מיכאל אדם וחנה חדד

באר-שבע איננה רק עיר האבות, היא גם עיר המתנדבים, החל במשחרריה (חברי הקומנדו הצרפתי במלחמת העצמאות), עבור בעשרות ארגונים של מתנדבי זמן ולב, וכלה בחשובה שבעמותות, היא "ידיד לחינוך" - עמותה ארצית למתנדבים במערכת החינוך, המונה אלפי מתנדבים ברחבי המדינה, כאשר באר-שבע לבדה מתברכת בשיעור הארצי הגבוה ביותר של מתנדבים: כ-200 במספר.

עמותת "ידיד לחינוך" מפעילה פרויקט, אשר מטרתו לסייע בשיפור הישגים לימודיים של הילדים בבתי הספר היסודיים והתיכוניים וכן בקידום המיומנויות האישיות של תלמידים מתקשים, באמצעות גיוס אוכלוסיית הפורשים ממעגל העבודה, שהיא אוכלוסייה בעלת כישורים רבים ומגוונים וניסיון חיים עשיר.
אין זה סוד כי צוותי המורים במערכת החינוך עמוסים לעייפה ומלמדים בכיתות מאוכלסות מדי. חלק מהתלמידים זקוק ליחס אישי, שאין באפשרות המורה להעניק לו. זאת ועוד, יש צורך לסייע לצוותים החינוכיים במיתון תופעות האלימות בבתי הספר ומתנדבי העמותה נוטלים חלק בלתי מבוטל גם בתחום זה.

שילוב אנשים מנוסים בבית הספר תורם לתלמידים, למורים, להורים ולמנהלי בתי הספר, אך גם, ולא פחות חשוב, למתנדבים עצמם, אשר נהנים בתמורה לנתינתם מתחושת סיפוק, עשייה משמעותית, נחיצות והכרת תודה.

"ידיד לחינוך" בעזרת פועלת בכל ישוב באמצעות רכז מתנדב ,המרכז את הפעילות, מכשיר, מדריך ומלווה את המתנדבים ואת בתי הספר. בעיר האבות, הגברת חנה חדד היא הנציגה והמרכזת הוותיקה והיא מובילה במסירות אין גבול, באהבה וביד רמה את הסניף הגדול ביותר במדינה של "ידיד לחינוך".

תפקיד המתנדב הוא להביא לידי ביטוי את כישוריו הייחודים, אמינותו, האכפתיות שלו ויצירתיותו, כדי לשלבם בפעילויות למען הקהילה, בראש ובראשונה למען החלשים שבה - הילדים, בין היתר.

שלושה תנאים נדרשים להתנדבות מועילה ומוצלחת:

  • פעילות ללא תמורה חומרית ;
  • היות המתנדב חבר בעמותה, ללא קשר של עובד מעסיק ;
  • תרומה של ארבע שעות שבועיות לפחות - דבר המחייב עקביות ואחריות.

ההתנדבות מהווה כוח חיוני ומכריע בחברה האזרחית, ויש בה כדי להזין ולחזק את רגש הסולידריות, תוך כדי עידוד תוכניות הפיתוח הקהילתי. זאת ועוד, ההתנדבות תורמת לפיתוח האישי והחברתי של הפרט.

אכן, באר-שבע מתברכת בעמותת מתנדבים העמלים לקידום ולטיפוח מערכת החינוך. הסניף הבאר-שבעי של עמותת "ידיד לחינוך" ראויה להערכה ולכבוד וכולנו, החברים בה ואלה העתידים להשתייך לה, מצדיעים לה בברכת "חזק ואמץ".