הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחינוך" – כנס חגיגי לפתיחת השנה

מנכ"ל העמותה, נמרוד אקרמן סקר את מצב העמותה כיום ודיבר על היעדים לשנה הקרובה. בכנס נפרדה "ידיד לחינוך" מקבוצת רכזות ותיקות וקבלה בברכה כניסתן של רכזות חדשות לתפקידן

בחודש אוקטובר קיימה "ידיד לחינוך" את כנס פתיחת השנה, בו השתתפו רכזי הישובים, בעלי תפקידים נוספים, אורחים ונציגי מתנדבים. הכנס התקיים בבית חברת מגדל בפתח תקוה.

על יעדיה הקרובים של העמותה, תוך סקירת מצבה היום, דיבר מנכ"ל העמותה, נמרוד אקרמן.

33 קבוצות פועלות כיום ב-37 ראשויות מקומיות ברחבי הארץ ובהן תשע קבוצות שמספר המתנדבים בכל אחת מהן הוא למעלה ממאה וחמישים. "ידיד לחינוך" מכוונת להתרחבות פנימית של מתנדבים בתוך הישובים ולתוספת של ישובים נוספים. אי לכך, השאיפה היא להגדלת החשיפה לנעשה בתוך העמותה 

ולהיכרות עם גימלאים נוספים, הורים, רשויות מקומיות ועוד.

אקרמן סיפר גם של"ידיד לחינוך" מערכת מידע השוקדת על איסוף נתונים רלוונטיים על כל מתנדב, העשויים להועיל לפעילות העמותה. כדוגמא: היכן עבד המתנדב קודם לפרישתו – עובדה העשוייה לתרום לעשייה מבחינות מגוונות. למשל, ידיעת השפות השונות של מתנדבי "ידיד לחינוך" עוזרת לרתום אותם למיזם החדש של העמותה – "ידיד לעולה" שמטרתו עזרה לתלמידים עולים.

בנושא הדרכת הרכזים והמתנדבים, עיקר העבודה היא מול הרכזים. בעמותה יש מזכירות פדגוגית וקיים מודל מסודר, כיצד צריכה העבודה להתבצע ואיזה כלים צריך מתנדב חדש לקבל. "ידיד לחינוך" שואפת להעמיק יותר את ביצועם של הדברים בשטח. לשם כך קורא אקרמן לעוד מתנדבים להשתלב בעזרה הניתנת לרכזים ולבעלי התפקידים האחרים וגם להקים קבוצות ידע של צוותים אזוריים מלווים, כלומר, צוותים שיהיו מסורים לקבוצת רכזים מסויימות.

בכנס נפרדה "ידיד לחינוך" בטקס מרגש מקבוצת רכזות ישובים ותיקות, שהשקיעו את מירצן וכוחן בעשייה לאחר שנים רבות בהן שמשו בתפקיד זה וקבלה בברכה קבוצת רכזות חדשות.

על כל אחת מהרכזות הנפרדות מתפקידן: ראו במצגת שהוכנה במיוחד לרגל הארוע על ידי גיורא אולמן.

 

אידה שני - ראשון לציון אתי גולד - רחובות
יפה דואק - מרחב שרון מרים וילפנד - מ"א מגידו
שרה אוגד - חולון שושנה מרום - עפולה
הרכזות החדשות
יו"ר העמותה - משה רביב הופעת תלמידות בי"ס