הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"ידיד לחינוך" משפרת באופן מתמיד וקבוע את יכולתם ועשייתם של מתנדביה ומעניקה העמקה והכשרה מקצועית לרכזי הישובים שלה ולפעילים

"ידיד לחינוך" דואגת להתפתחותם המקצועית, של רכזי הישובים, מלווה אותם באופן אישי, ודואגת להם להשתלמויות, כדי לתת להם כלים לעבודתם עם המתנדבים. במקביל לפעילות הזו, מפתחת העמותה תכניות חדשות וגם מרחיבה את הקיימות.

שלוש תכניות מיושמות כבר שנים אחדות:

  • "למידה בכל גיל" - הפועלת בשיתוף עם מכללות לוינסקי בתל אביב ומכללת גורדון בחיפה. עד עתה, במהלך שנות קיומה (חמש שנים בתל אביב ושנתיים בחיפה), לקחו חלק בתכנית 660 מתנדבים.
  • "קריאה בהנאה" - המקיימת מפגשי הכשרה למתנדבים לקידום קריאה איכותית של תלמידים  עם אדם בוגר בקבוצות קטנות, 
  • תכנית "הקשר הרב דורי" - העוסקת בקשר בין אזרחים ותיקים ותלמידים בבתי ספר תוך תיעוד סיפורי חיים ולמידה של מיומניות המחשב.

בנוסף לכל אלה, עוסקת העמותה גם במיזם חדש בשיתוף פעולה עם משרד החינוך. מדובר במיזם "ידיד לעולה" שנכנס לפעולה בסוף שנת שנת הלימודים החולפת יחד עם האגף לתלמידים עולים ובה מתנדבים דוברי שפה זרה שעברו הכשרה, יחנכו תלמידים עולים דוברי אותה שפה. בתכנית שישה ישובי פיילוט.

יוזמה נוספת עוסקת בהעמקת הקשר עם מפקחי משרד החינוך והמינהלת במחוזות תל אביב והמרכז וכן קיים גם מיזם ספרנים, העוסק בהבנייה והכשרה למתנדבים הפועלים בספריות בתי הספר.

בנוסף להשתלמויות למתנדבים, הנדרשות לאור כל התכניות, ראוי לציין, כי כל הזמן מתווספים לעמותה מתנדבים חדשים, והעמותה דואגת להכשרתם ומלווה אותם בשלבי קליטתם.

לעזרת הרכזים ובעלי התפקידים עומד מאגר מידע בנושאים פדגוגיים שונים, המתפתח כל הזמן ובו רשימת מרצים, מאמרים, ערכת הדרכה למתנדבים, ערכת הדרכה לראשי צוותים, ומחקרי הערכה. העמותה מקיימת משוב והערכה לפעולותיה.