הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

יוזמה יוצאת דופן של מנהל בית הספר "אושא" ברמת גן

זאביק בר לב, מנהל בית הספר "אושא" ברמת גן, לא הסתפק במילות תודה למתנדבי "ידיד לחינוך" בבית ספרו. הוא ביקש ליזום, לחבר ולנהל את הצד התוכני ערכי במפגש הסיום של מתנדבי העמותה ברמת גן, כאות הערכה לעבודתם – מעשה בהחלט יוצא דופן ועוד בשבוע עמוס כל כך של סיום שנת הלימודים בבתי הספר.

וכך, ישבו להם מתנדבי "ידיד לחינוך" ברמת גן באולם המרווח של מרכז פסג"ה בעיר, סביב שולחנות עגולים במה שנקרא "קפה דילמה".


מימין: זאביק בר לב נושא דברים מול המתנדבים הישובים סביב שולחנות עגולים; משמאל: מדריך את מנחי השולחנות

 

על השולחן הונח "תפריט" אותו הכין זאביק ובו המנות האקסקלוסיביות הבאות: "מאפה נאמנות", "ביג מאמה", "סלט גבולות", "אומלט בחירה" ו"קדירת כללים". היושבים סביב השולחן התבקשו לבחור את המנה הכי מעוררת סקרנות בעיניהם, ומשבחרו, שמעו את הסיפור שמביאה עימה המנה – ספור שמעורר דילמה הקשורה לעבודתם של המתנדבים בבית הספר. גם את הסיפורים האלה חיבר זאביק ובהם שאלת הגבולות של המתנדבים, במה להתערב ובמה לא, מהו תפקידם ומקומם הראשוני מול התלמיד ומול ביה"ס, נאמנות לעצמם, לעמותה, למורים ועוד. הדיונים בשולחנות היו ערים ופוריים.

"קפה דילמה", כפי שאמר זאביק בדבריו, בא לקיים פעילות שמטרתה מחלוקת לשם שמים, מחלוקת שתביא למחשבות ולתובנות, ובמקרה שלנו, כדי שנבין טוב יותר את הצוות ואת התלמידים.

"הילדים לומדים מכם ערכים עוד לפני שפתחתם את הפה", אמר בדבריו, "יש בכם ניחוח של אדם משמעותי בעיני התלמידים, אתם אנשים שנחרטים בלב".