הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

יוזמה יצירתית בשוהם לרגל יום השואה

מאת: זיוה שביטלובסקי

 

מתנדבות "ידיד לחינוך", אביבה מסינג ושמחה יוסף, העלו רעיון בפני מנהלת בית הספר "צוקים" בשוהם, בו הן מתנדבות שנים רבות: הקמת חדר הנצחה בנושא : "משואה לתקומה".

אביה של שמחה, חיים רפאל ז"ל, נהג בחייו, לשוחח על זיכרונותיו מהשואה, ואף לנגן לתלמידים באקורדיון, בטקסים של יום הזכרון לשואה. הוא אף חיבר בית נוסף לשיר של חנה סנש : "אלי, אלי..." . הנין של חיים רפאל ז"ל לומד בבית הספר "צוקים", והקמת חדר הנצחה לזיכרו ,הינו בבחינת סגירה מעגל המבטא את הדרך שעבר העם היהודי מאז האסון הנורא.

אביבה העלתה את הרעיון היצירתי ליצור שטיח ענק מאפלקציות בשילוב רקמה, שיבטא את הביטוי : משואה לתקומה. היא תכננה ויצרה את השטיח בעצמה ואף לימדה לרקום לצורך זה, קבוצת תלמידים, שהשתתפו בהכנת היצירה.

הרעיון להקמת החדר וקישוטו, התקבל בברכה ע"י המנהלת, הגב' ישראלה דיק-שטרול. החדר ובו השטיח, ופינת הנצחה לזכרו של חיים רפאל ז"ל , נחנך השנה בשיתוף מתנדבות " ידיד לחינוך" לקראת יום השואה.

תיאור השטיח שמפאר את החדר :

על השטיח עץ נטוע, המבטא את העם היהודי. בחלקו התחתון עלים בשלכת שצבעם חום. הצפורים הנופלות מצמרת העץ, מסמלות את השואה. בחלקו האמצעי והעליון של העץ, צומחים עלים רעננים – ירוקים ואף פורחים פרחים. הציפורים עפות ומקננות שם, והן מבטאות את האביב, הצמיחה והתקומה של העם היהודי.

גודל היצירה : 2X 1.5מטר

טכניקה: שילוב תפירה, רקמה ומילוי בד בתלת מימד.

החדר המקושט שנחנך השנה, מעביר מסר ברור ומוחשי לילדים על שואה ותקומה.