הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

יופי של סמינר – הרצליה 2020

סמינר פורה, המשלב תיאוריות עם סדנאות לפיתוח יישומים בשטח, בסמינר "ידיד לחינוך" על שם דינה בנקלר. גם כיף לא חסר שם

הסמינר השנתי של "ידיד לחינוך" בו נוטלים חלק כל רכזי העמותה ופעילי המטה, התקיים השנה בהרצליה – יומיים של הרצאות, סדנאות וגם הווי מגבש.

שני נושאים מרכזיים עמדו במרכז הסמינר: הראשון - מפגש בין התאוריה הארגונית של "ידיד לחינוך" לבין השטח, והשני, יזמות חברתית – עבודה מול "מכון חרוב" בהגנה על ילדים נפגעי התעללות.

בנושא הראשון התקיימו סדנאות שמטרתן הייתה פיתוח מחוון לשילוב מיטבי של מתנדבים בבתי הספר בהם הם פועלים, וזאת כהמשך למחקרה של דר' עירית דיאמנט על למידה מהצלחות, ולחזון המעודכן של "ידיד לחינוך", שעובד יחד עם כל בעלי התפקידים בעמותה. תיאורית "הפדגוגיה של הפנאי" בהובלתה של לאה רוזנברג, יו"ר המזכירות הפדגוגית בעמותה, הוצגה גם היא כחלק חשוב בפעילות.


 

העבודה מול "מכון חרוב" נפתחה בהרצאתו של פרופ' בן אריה, מנכ"ל המכון" על חשיבה מחוץ לקופסא בפעילות מול ילדים נפגעי התעללות, ושל רותי גבע מנהלת תכניות יזמות וחדשנות.

בהמשך נערך סעור מוחות קבוצתי במטרה לחשוב על רעיון למיזם חברתי, המשלב בין יזמות וחדשנות לבין עולם הילדים נפגעי התעללות – מיזם שיש בו אלמנט של חדשנות או גישה חדשה.

עוד סדנאות ופעילויות שזכו גם הם להצלחה מרובה היו: "סדנאות פיצוחים", שהיוו שיח עמיתים סביב שלושה תחומים: גימלאות, התנדבות וחינוך.

עיבוד הדיונים והמסקנות מכל הסדנאות בנושאים השונים ייעשה בהמשך ויובא לידיעת המתנדבים וכל הגורמים הרלוונטיים.

פיילוט של מיזם חדש אליו נכנסת "ידיד לחינוך" בשם "ידיד טלפוני" לבני נוער ערבים, הוצג לראשונה בכנס על ידי הראל הלוי, מנהל התכנית. המיזם הוא חלק מתכנית  "שערים" בחסות משרד החינוך, ומטרתו לחזק את השפה העברית אצל תלמידי יב' בחברה הערבית על ידי שיחה טלפונית שבועית בת חצי שעה. הפיילוט יתחיל בעיקרו באיזור "ברוש". המתנדבים שיכנסו לנושא יקבלו מראש את הנושאים עליהם ישוחחו, וכמו כן יקבלו הדרכה ולווי.
כאלף תלמידים ערבים שותפים בתכנית והם פרושים על פני 38 בתי ספר.
כחמישים מתנדבי "ידיד לחינוך" כבר נרשמו לתכנית זו ועוד רבים מתעניינים.

עוד מפגש מעניין התקיים עם מיזם "רוקמות" – מיזם חברתי של נשים יוצאות אתיופיה, הפועלות החל משנת 2014 בעיר שדרות. הנשים רוקמות על בד עיצובים וציורים שהביאו איתן מאתיופיה. הן מתכנסות פעם בשבוע למפגש חברתי שבו הן גם רוקמות וגם משוחחות. משה אש עוזר להן בהתנדבות בשווק ובעיצוב. הכסף מעבודתן מיועד כולו למיזם זה.

"ידיד לחינוך" תרכוש "לוחות עד" מעוצבים על ידי הרוקמות עבור פעיליה ומתנדביה כשי עם ערך מוסף.

בצד הקליל של הסמינר, קיימו רכזות מתנדבות ומתנדבים מתוך העמותה, שעה קלה של ריקודי עם (אורה מזרחי) סדנת סטיילינג (רותי סגרון) וסדנת צ'י קונג (חיים פורמן).

ועוד נערך גם המופע "נהנים ביחד" – ערב של שירה בלווי מקורות והקשרים הסטוריים בזמר העברי בשנות השלושים, להנאת כל המשתתפים. הירצה, הינחה, ניגן ושר עם כולם, מתנדב "ידיד לחינוך" מבאר שבע, שלום הר אבן.

לצפייה באלבום התמונות לחץ כאן