הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

כולם למדו מכולם – עוד על סדנת חוסן בחולון

כתבה ראשונה בנושא פורסמה בחודש ינואר

מאת: הניה קמיר

קרה לכם משהו? נעלבתם? התעצבנתם? אתם כועסים מאוד?

עצרו! כווצו שרירים, נישמו נשימות עמוקות ואיטיות במשך כמה דקות, דברו עם עצמכם: על מה הכעס? אולי לא התכוונו להעליב אותי, לא שווה לי להתעצבן עכשיו, מה אני ארוויח מזה, וקדימה! עיברו הלאה...לכו לבלות, לספר לחברה, עשו משהו על פי בחירתכם.

ברגע זה עשיתם "עש"ן ד"ק". זהו אחד הכלים, אחד מני רבים, שרכשנו בסדנת חוסן, כלי שרוב המשתתפים בסדנה העידו עליו כשימושי ויעיל, כלי שכבר השתמשו בו להתמודדות אישית ולעבודה עם ילדים (נכדים ותלמידים).

חלק מהעבודה בסדנה היה תרגול בקבוצות. בכל קבוצה הביאו המתנדבים דוגמאות מניסיונם ומהדרך בה טיפלו בתלמידים והגיבו להתנהגויות שונות שלהם. זו הייתה הזדמנות לשמוע ולהשמיע, לקבל חיזוקים ולתת טיפים לחברים. לנו כמתנדבים חשוב גם לשמוע מה עושים החברים האחרים בהתנדבות.

בשיחת הסיכום הודיעו לנו המנחות החביבות, מאיה וליאת, שהן רוצות להרחיב את הסדנה ולהוסיף עוד כמה מפגשים בעתיד. "למדנו מכם המון", כך אמרו. מכיוון שזו פעם ראשונה שסדנה כזאת הועברה למתנדבים (פיילוט), הן רוצות להשתמש בהערות שלנו, בניסיון החיים שלנו ובצרכים שעלו בסדנה לצורך שיפור ושדרוג התוכנית. אנחנו מצידנו ביקשנו להרחיב את התרגול והיישום של הכלים שלמדנו בסדנה.

ההשתלמות בסדנה יצרה מרחב למידה פורה בו כולם למדו מכולם.

בסיום הסדנה קיבלה כל אחת מאיתנו מעין "כרטיס ברכה". התמונה בכרטיס הברכה החזירה אותי לחוויה בעברי. לפני שנים רבות גרנו, משפחתי ואני, בקבוץ נצר סירני, קבוץ שהוקם על ידי ניצולי שואה. מייסדי הקבוץ בחרו בתמונה של גזע כרות שמתוכו צומח גבעול צעיר-נצר כסמל לקבוץ, סמל לתקווה והתחדשות. צמיחה מתוך משבר.

בסדנת חוסן למדנו להשתמש בכלים להתמודדות ולצמיחה בחיינו האישיים ובעבודתנו עם תלמידים.

לעשרים וארבעה המתנדבים שהשתתפו בסדנא, הייתה זו חוויה מעצימה. אנו תקווים שסדנה זו תועבר לכלל המתנדבים לחיזוק החוסן האישי שלהם.