הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

לבחור, לאהוב ולהתנדב! כותבת ד"ר רנטה צדקה

וכך כותבת לנו חנה חדד, רכזת המתנדבים בבאר שבע:

מצאתי לנכון לשלוח לכם את מכתבה של המתנדבת רנטה צדקה מבי"ס "שחר" בי"ס לילדים עם צרכים מיוחדים.

רנטה, עבדה 7 שנים כרופאה בביה"ס והשנה כמתנדבת, שלא הספיקה הרבה כדבריה. רנטה כתבה את הדברים מתוך צורך אמיתי לבטא את תחושותיה לסיום שנת התנדבות.

"קלמן", היא כותבת, "התקשר והודיע לי שאין שום אפשרות אחרת לשיחת סיכום חוץ מזום. הודעתי לו שאין לי זום ולא מעוניינת בזום, כי אני צריכה לדבר עם בן אדם ולא עם פנים בלבד וזה לא מדבר אליי. אני חשבתי שאם לא ניתן להיפגש ולהיכנס לבית הספר, אולי אפשר מחוץ לבית הספר, כמובן לפי הנחיות משרד הבריאות. אני מבינה שאי-אפשר. אז זה יהיה בלעדי ולא נורא, אולי נפגש בשנה הבאה"

 

מכתבה של ד"ר רנטה צדקה

לפני שבע וחצי שנים, זכיתי להכיר את ביה"ס "שחר". הגעתי כדי לעבוד בתור רופאה יועצת לצוות, לתלמידים ולהוריהם. מהר מאד התאהבתי בתלמידים, במקום, בכבודת הקודש של הצוות, בשיטות הלמידה המתואמות לגיל, וליכולות של כל תלמיד ותלמידה. ראיתי את ההישגים המדהימים ואת התקדמותם, את הטיפול המסור שלו זוכים כל התלמידים, את תשומת הלב ליכולות הקוגניטיביות ואת הצבת הגבולות. אהבתי גם את מתן המענה הרגשי והנפשי וההקשבה לכל תלמיד, את העבודה הקבוצתית בכיתה, אבל גם את העבודה הפרטנית עם כל תלמיד, כך שלא מוותרים ומתמידים עד שהנושא מוטמע. ראיתי את שיתוף הפעולה עם המשפחות על כל מה שקורה בקשר לבן או לבת שלהם.

השתתפתי בפעולות רבות, מרגשות ומשמחות בזכות העבודה של הצוות ושיתוף התלמידים. בביה"ס "שחר", לא תמיד קל לקדם, זו עבודה קשה וזה אומר לשמוח על כל צעד קטן, אך ברור, עד המעבר למטרה הבאה, יותר גבוהה.

מה זה בשבילי "שחר"? זה בית, תקווה, הבנה, אהבה ללא תנאי, שמחה וחיבוק גם כשיש דמעות, עצב, או קושי.

בחודשים האחרונים אני מתנדבת ב"שחר" - עבודה שונה ממה שעשיתי עד כה. אני מדברת עם התלמידים הבוגרים על נושאים קשורים לבריאות, בתיאום עם המחנכת. אני מאתגרת את התלמידים בשאלות בנושא בו מדובר ויוצרת התנסויות קטנות בו. ביה"ס מקדם את התלמידים ללא ספק, ומביא להם ולמשפחותיהם, אושר.

כחלק מהצוות אני מתרשמת בצורה חיובית מאד לגבי היחסים בין כל החברים בו. יחסיהם עם משפחות התלמידים הם יחסים חמים. האיטראקציה של אנשי הצוות עם התלמידים, הערכים שמקנים בביה"ס, שיתוף הפעולה עם המעגלים השונים, המעורבים בחינוך ובקידום התלמידים, גורמים להרגשה ואווירה טובה בין כותלי ביה"ס וזה מקרין גם לאחר עזיבתם של התלמידים לביתם, כך מספרות המשפחות.

תמשיכו להביא אושר לתלמידים, לתת להם אהבה שהם ראויים לה, לכבוד, הערכה ודימוי עצמי גבוה.