הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

להתנדבות - שכר משכר!

...והנה המנהלת קוראת בשמי מזמינה אותי אל במה, שירה אדירה של קהל קדוש, 600 ילדים מורים והורים "יום-הולדת למנחם השמחה לילדים". ליבי פעם מהתרגשות, נשמתי עלתה למרומים בעזרתם של ניחוחות אדי האדרנלין שהתפשטו באוויר. העציץ הפורח בידי האחת והספר "איש לומד לעוף" בשנייה...

להתנדבות  -  שכר  משכר!


"רק על עצמך לספר אתה יודע" מתרעמת עלי עורכת עיתון הגמלאים בו אני כותב."אתה כותב מן הכורסה, לא יוצא לשטח, לא מראיין אנשים, לא עורך תחקיר" –"הלו, זה עתון!!!" היא מסכמת.

ואני בוש ונכלם מתנצל "הרי  כל מה שאני כותב קורה בשטח ואני מגיע אליו אפילו בכדור –פורח. במסגרת ההתנדבות אני יוצא פעמיים בשבוע לביה"ס בנווה-עוז שבפתח תקווה, משם אני ויוצא עם כיתה אחת לחווה החקלאית, בעוד 3 כיתות אני "מרביץ" את פרשת השבוע. משוחח על אקטואליה, מלמד שירים של פעם".
"אתה לא היחידי שמתנדב, יש כמוך מאות שעושים מלאכת קודש בסיעוד חולים ועוד עבודות מועילות, ואיש מהם לא רץ לספר לחברה. מה לך מתהלל?"

יש לי חבר האומר לי "אתה מתנדב כי דבריך ומעשיך לא שווים פרוטה, לכן אתה נותן אותם בחינם. אתה פשוט ממלא את זמנך הפנוי".

ואף על פי כן, קוראי החביבים, אספר לכם על חגיגת יום-הולדת  מקסימה ויוצאת דופן שנפלה עלי כצ'ופר, אחרי 3 מחזורים של 19 שנה, וקרתה בתום המחזור הרביעי לחיי ז"א שאני בן 76. עוד דקה ותבינו. אל תפסיקו את הקריאה.

הימים בין כסה לעשור.  ביה"ס יוצא לחופשה ארוכה, מיום הכיפורים עד אחרי סוכות. הצוות מבקש להנחיל לילדים את נושא "חגי-תשרי" בצורה חווייתית - רגשית בדרך של משחק ה"בינגו".
המשחק בעיצומו. אני מסביר, משחק, שר, ורוקד.  מלמד כ"ד מושגים הקשורים לחגי תשרי. המתח, ההקשבה נותנים את אותותיהם, הילדים מסמנים על דף הבינגו .ילד ראשון קופץ וצועק בינגו! ואחריו קופצים תלמידים נוספים והשמחה רבה. חברים, האמינו לי הדרך צלחה ועדיפה הייתה בעשרת מונים מן ההרצאה הפרונטאלית המקובלת.

יום ראשון בשבוע הוא יום מפקד הבוקר השבועי:  דקלום,  שירה,  הנפת דגל, הודעות. התאריך יג' בתשרי 29 בספטמבר שזהו יום הולדתי. אחת ל - 19 שנה התאריך העברי  זהה לתאריך בלוח הנוצרי.  למען האמת עד היום הזה לא שמתי לב ולא הקדשתי תשומת לב למפגש הלוחות הזה, והנה המנהלת קוראת בשמי מזמינה אותי אל במה,  שירה אדירה של קהל קדוש, 600 ילדים מורים והורים "יום-הולדת למנחם השמחה לילדים". ליבי פעם מהתרגשות, נשמתי עלתה למרומים בעזרתם של ניחוחות אדי האדרנלין שהתפשטו באוויר. העציץ הפורח בידי האחת והספר "איש לומד לעוף" בשנייה.

אכן, מסיבת יום הולדת כזו מעולם לא חגגתי .

הגידו חברים, היש "שכר" מרגש ומשכר יותר מבוקר נפלא שכזה.
תודה למנהלת לצוות המורים ואחרונים אחרונים חביבים לתלמידים האהובים!!!


כתב: מנחם אהרונוביץ''
, אפריל 2013