הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

אמא אחת שאלה אותי לא מזמן: "למה הורדתם לבת שלי את מתנדבת 'ידיד לחינוך'?"

סיור מרגש התקיים באמצע חודש מאי בפעילות "ידיד לחינוך" ביהוד

מאת: שרון כץ

סיור מאיר עיניים, מעשיר ומרגש התקיים בחודש מאי בפעילות "ידיד לחינוך" ביהוד. הסיור כלל ביקור בשני בתי ספר יסודיים בעיר, בית הספר "יהודה הלוי" ובית הספר "היובל".

הסיור הובל במקצועיות ובנועם בשיתוף הצוותים המקצועיים בבתי הספר יחד עם רכז "ידיד לחינוך" בעיר, מר חיים גרניט כחלק מתכנית סיורים שנתית של נציגי מטה העמותה ביישובי הפעילות.

הסיור היה עדות נוספת לכך שיהוד התברכה בצוותים חינוכיים מופלאים בבתי הספר ובמתנדבים איכותיים ומסורים, שיחד מחוללים ניסים. מתנדבי "ידיד לחינוך" מסייעים לתלמידים ולמחנכות ומלווים תלמידים בתוך הכיתה ומחוצה לה בסיוע פרטני במקצועות הליבה כמו מתמטיקה, אנגלית ועברית ובתחומי ידע נוספים.

 

מנהלת "יהודה הלוי", הגב' יולי לנקרי ומנהלת "היובל", הגב' אודליה אלישע - סיפקו הצצה לעולם של מעשה חינוכי משובח, מכיל, רגיש ובעיקר אישי.

יולי לנקרי, מנהלת "בית חינוך יהודה הלוי": "המתנדבים של 'ידיד לחינוך' עוזרים לנו לעשות פרסונליזציה של הלמידה, משמע, התאמה לפי חוזקות ויכולות של התלמיד. הם חלק מהצוות וחלק מהמשפחה שלנו בבית חינוך, ואנחנו לא יכולים לדמיין את המקום שלנו כאן בלי 'ידיד לחינוך'. המתנדבים הם שותפים שלנו לעבודה החינוכית ואחראים לשינויים המשמעותיים כל כך שעוברים על התלמידים. הם ממש עוזרים לנו לעצב התנהגות. הילדים מדווחים על סקרנות בלמידה ולידידים שלנו יש חלק גדול בזה. הם מראים להם שאפשר".

אודליה אלישע, מנהלת בית ספר "היובל": "העבודה עם מתנדבי 'ידיד לחינוך' מושתתת על יחסים אמיצים וקשר חם שנבנה בין המתנדב לבין התלמיד, בין המתנדב לבין המורה ובין המתנדב לבין הצוות החינוכי כולו. כל מתנדבי 'ידיד לחינוך' כאן, ויש יותר מעשרה, אצלנו, הם סיפורי מורשת מהלכים. כדי להסביר עד כמה משמעותיים המתנדבים, אספר שאמא אחת שאלה אותי לא מזמן, "למה הורדתם לבת שלי את מתנדבת 'ידיד לחינוך?'. אגב, הספרייה שלנו קיימת, נראית כפי שהיא נראית ופועלת, רק בזכות מתנדבי "ידיד לחינוך". המשימה שלנו היא לעזור למתנדבים ולא להפריע. נעשה הכול לשמור על המתנה שקיבלנו".

מיכל סינגר, יועצת בית ספר "היובל": "המתנדבים יוצרים אווירה חמה בתוך מקום שהוא לא פשוט לכולם. אנחנו שמחים לקראת המתנדבים ולא יהיה מצב שלא נקלוט מתנדב בגלל קושי טכני. מתנדבי 'ידיד לחינוך' מביאים עמם אנושיות, מודלינג של נתינה וגמישות. תמיד יש עוד עין שרואה ולב שמרגיש. נתינה והתנדבות מעלה את תחושת האושר לאורך זמן ושהייה במחיצת מתנדבי העמותה היא חלק ממה שיבנה לתלמידים את האושר של עצמם גם בעתיד".

נמרוד אקרמן, מנכ"ל "ידיד לחינוך": "כל פעם מחדש אנו נפעמים לראות מנהלות ומורות שמבינות לעומק את דרך העבודה עם מתנדבי 'ידיד לחינוך' ואת היתרונות האדירים הגלומים בה. האתגר הגדול שלנו הוא שכל המנהלות בבתי הספר ביהוד בבואן לתאר את בתי הספר שהן עומדות בראשן יאמרו – יש לי צוות חינוכי ויש לי מתנדבים של 'ידיד לחינוך'.

קבוצת "ידיד לחינוך" ביהוד מונה היום כ-72 מתנדבים, הפועלים ב -6 בתי ספר, ותורמים למערכת החינוך בעיר 9,739 שעות של חונכות, ליווי וסיוע לימודי לתלמידים בשנה.