הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"למידה בכל גיל", אזור ברוש: מתנדבי "ידיד לחינוך" מבקרים בביה"ס "עליות" ברמת גן

הלימודים בהם משתתפים מתנדבי "ידיד לחינוך" במסגרת "למידה בכל גיל", כוללים מדי פעם סיור בבתי ספר מיוחדים, שאפשר ללמוד מהם משהו מבחינה חינוכית. הפעם, התקיים סיור כזה למתנדבי איזור "ברוש" (השלישי בסדרה של חמישה מפגשים) בביה"ס "עליות" ברמת גן.

כחמישים מתנדבים מקבוצות פעילות שונות (הרצליה, תל אביב, מרחב שרון, כפר סבא, גבעתיים ורמת גן) הגיעו לראות עשייה חינוכית ייחודית.

ביה"ס מצטיין באווירה של נועם ושלווה, אותו משרה המנהלת אתי קדוש, כך מספרת בת עמי גורקביץ, רכזת מתנדבי "ידיד לחינוך" ברמת גן. יחודו של בית הספר במגמת הספורט שלו, העוזרת להפנים את הרוגע הזה. ניתן היה לחזות במשהו מזה בריקודים, בשירה ובהדגמה של שעור יוגה שהוצגו מול המשתתפים.

"עליות" מצטיין גם בפרוייקט "הקשר הרב דורי", הקיים בביה"ס כבר שנים רבות. הפרוייקט הוצג מפיה של המורה שני יקותיאל על הייחודיות שלו. בפרוייקט פעילים מאד שניים ממתנדבי "ידיד לחינוך", בנו גולדנר וניסים מועלם.

עניין רב עורר המפגש עם קבוצת תלמידים ומתנדב, כולם מביה"ס, שסיפרו וענו על שאלות בכל הקשור לתחושתם הטובה ומוקירת התודה של התלמידים למתנדבים שלהם.

בתום דברי המנהלת, ניגשו אליה מתנדבים בשאלות מסוג: "מה את עושה שהאווירה היא כזו" - שאלות המעידות לדבריה של בת עמי רכזת המתנדבים, על תחושותיהם של המתנדבים שכאן, בבית הספר, האווירה רגועה. אתי המנהלת לא הכחישה שגם כאן יש בעיות, אבל אפשר להרגיע. חוץ מהספורט, היא מספרת, יש למשל הפרדה בהפסקות בין התלמידים הצעירים לבוגרים יותר, כך שנמנעים חיכוכים. לעומת זאת ביה"ס מקיים הרקדות, בהן כולם משתתפים יחד.

בחלקו השני של הבוקר, שמעו המתנדבים את הרצאתה של לאה רוזנברג, יו"רית המזכירות הפדגוגית של "ידיד לחינוך" בנושא: "יזמות חינוכית". ההרצאה עסקה במשותף ובשונה ליוזמה עיסקית, חברתית וחינוכית, ובהזמנה למתנדבי "ידיד לחינוך" להיות "יזמים חינוכיים" המאתגרים את התלמידים ומאפשרים למורות ולמורים לראות פן אחר, שונה בתלמידים.

 למצגת ההרצאה

לבית ספר "עליות" מגיעים מידי שבוע 15 מתנדבים, לבוקר של תרומה, חלקם פועלים בבית הספר מתחילת פעילותה של עמותת "ידיד לחינוך".