הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מיזם "למידה בכל גיל" נפתח בפיסג"ה חיפה למתנדבי חיפה, עכו וחוף הכרמל

מאת: מאירה ענבל ומאשה ליפשיץ
צילום: מאירה ענבל

כותבת מאירה:

מפגש חגיגי מאד ומרגש התקיים למשתתפי "למידה בכל גיל" ב"מרכז פסג"ה" בחיפה.

האולם היה מלא מפה לפה. היו שם עשרות ממתנדבי חיפה ונציגים של מתנדבי עכו וחוף הכרמל. מחמם את הלב שוב ושוב, לראות את כמות המתנדבים הנענים לסייע למוסדות החינוך. המפגש נפתח בברכות חמות בליווי כיבוד קל וטעים. לאחר הברכות התקיימה הרצאה מעניינת מפי דר' צפרוני.


ד"ר צפרוני על גיל ההתבגרות

ההרצאה הייתה בנושא ההתבגרות ומאפייניה במרחב המשפחה החדשה. ברצוני לציין שתחום דעת זה מוכר לי היטב מעבודתי בהוראה, אך למרות זאת הדרך בה הועבר המידע היה מעניין במיוחד עם המחשות והסברים שחידשו לי את הנושא ויצרו בי ובאחרים עניין רב.

לאחר ההרצאה התקיים מפגש מעניין ומרגש עם אייל סבג בנושא: "להפוך נכות לאיכות, לחלום להעז ולהגשים".

מפיו שמענו על ההתמודדויות האישיות שלו לאורך חייו. הוקסמנו מאישיותו המיוחדת ומהדרך שסלל לאורך כל חייו כדי להגשים את עצמו ואת מאוויו. ואכן הוא מודל לחיקוי.

במפגש השתתפו כמובן, רכזות "ידיד לחינוך" אהובה שרון וחנה אבירם, סילבי בנירי מהמחלקה ל"חינוך חברתי ערכי" בעיריית חיפה וענת הלל מנהלת מרכז פסג"ה חיפה.

 

מאשה, שהתרשמה מאד מסיפורו המרגש של אייל סבג, מוסיפה:

כרגיל, איני מסתפקת ברשומות שאני עורכת בעת ההאזנה. כשהסקרנות גוברת, אני פונה למקורות נוספים במרשתת.

כך הגעתי לאתר הבית של אייל וזה הלוגו שלו:

לאור סיפורו מעורר ההשראה של אייל, הבנתי עד כמה המלים: "... אימונים לצמיחה והתפתחות אישית", המופיעות בלגו שלו, תפורות בדיוק עליו. "...זכיתי להפוך 100% שיתוק מוחין, ל- 100% חיי מימוש והגשמה..." הוא כותב באתרו.

אייל נכה בגופו, אך לא בנפשו. הוא גלל בפנינו את סיפורו הקשה. נולד עם נכות קשה בעקבות פגיעה מוחית בעת הלידה. כל גופו היה מעוות ולא יכול היה להזדקף, שלא לדבר על הליכה ודיבור. היום הוא זקוף, הולך בכוחות עצמו (נעזר בהליכון, "הפררי שלי"), מדבר די בבהירות, ויכול להופיע לפני קהל, מרצה ומאמן. רק מי שחווה בעצמו נכות פיזית והתגבר, יכול להבין את המאמצים הבלתי נלאים שהשקיע אייל, שלא ויתר לעצמו בדרך להשגת עצמאותו הפיסית. הוא השיג מה שנכים רבים רק חולמים: עבודה מתגמלת, הצלחה מקצועית, בית מרווח וביטחון כלכלי. חייו נעו בין פחד ודחף. פחד לעזוב אזור נוחות ודחף להשיג חיי סיפוק ומשמעות.

הוא חיבר 4 ספרים בעקבות אירועים שונים בחייו, שהם תוצאה של אומץ "לחלום, להעז ולהשיג", שזהו שמו של ספרו הרביעי.

סיפורו של אייל עורר התרגשות רבה והרבה אמפתיה בקרב המתנדבים שצפו בו. אין כמו מפגש חוויתי כזה לפתוח את שנת ההתנדבות שלנו בקבלת השראה כל כך מעצימה.

לתמונות מהמפגש הקליקו כאן