הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"אף אחד לא יכול לשרוק סימפוניה – צריך תזמורת שלמה כדי לנגן אותה"

מאת: יפה חכמון

הגענו למרכז מורים באר שבע - האכסניה המארחת אותנו לאורך כל הדרך. הוקצה לנו חדר נעים ומאובזר. כמו תמיד שמחנו לפגוש את חברינו ולהחליף חוויות.

זה היה מפגש של ראשי קבוצות, המהווים את הצינור המתווך בין המתנדבים לבין בית הספר ובין המתנדבים לרכזת היישובית. תירגלנו פעילויות לקראת מפגשי משוב בבתי הספר, התנסינו בעצמנו במילוי דפי המשוב עם נקודות התייחסות לנושאים הרלוונטיים. אחר כך, במטרה לקבל כלים לניהול שיח לקראת סיכום מחצית והעברת המשובים, התחלקנו לקבוצות ושיחקנו משחק תפקידים. תוך כדי, הייתה זו דינמיקה משעשעת, באמצעותה למדנו להכיר את חברינו בסיטואציות אחרות. למדנו על פתיחות בין החברים. הייתה עבודת צוות שאופיינה ע"י שיתוף פעולה יוצא מהכלל. בתום הפעילויות נערך סיעור מוחין פורה ממנו יצאנו עם מסקנות להמשך הפעילות.

היו חברים שהציעו לצמצם את מפגשי המשוב לפעם בשנה. ייתכן שההתעסקות בטפסים והמרוץ אחר צוות ביה"ס כדי שימסור את המשוב, מייגע משהו ובהחלט ניתן להבין זאת, אבל לדעתי חשוב מאוד לקיים את המפגשים פעמיים בשנה, פעם אחת בכל מחצית, על מנת לנתח, להסיק מסקנות, לפרגן, ללמוד וליישם כבר במחצית שאחריה. הכרתי לא מעט אנשים שחשוב להם לדעת מה עשו טוב ומה צריך לשנות, ואכן עניין זה עלה בקבוצה. טבעי וחשוב שתהיינה דעות לכאן ולכאן. אני מאמינה שבעלי ההחלטות ימצאו דרך שתהלום את צרכי המתנדב וצרכי המערכת.

אני חייבת לציין שממרום גילי, לא ממש מגלים לי את אמריקה במפגשים או הרצאות, אך בכל זאת יצאתי מהמפגש מאוד מרוצה ולקחתי עמי טיפים מעניינים להמשך הדרך. נראה לי שאני משקפת את דעתם של חבריי למפגש.

חנה חדד, הרכזת היישובית שלנו סיכמה במטפורה נפלאה:

"אף אחד לא יכול לשרוק סימפוניה – צריך תזמורת שלמה כדי לנגן אותה". "אתם", אמרה, "התזמורת המנגנת את הסימופניה הזו".