הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מאשה ליפשיץ רכזת המתנדבים של חוף הכרמל, מקבלת את אות יקיר חוף הכרמל

אות יקיר מועצה איזורית חוף הכרמל לשנת תשע"ו הוענק למאשה ליפשיץ בערב הוקרה שהתקיים  בערב נר שמיני של חנוכה בהיכל התרבות של חוף הכרמל. האירוע התקיים במוזה, היכל התרבות של חוף הכרמל.

מאשה, ילידת חיפה. את לימודי התיכון שלה סיימה בבית הספר החקלאי נהלל, עדיין תחת הנהלתה של חנה מייזל המיתולוגית. לאחר שירותה הצבאי למדה באוניברסיטת חיפה גיאוגרפיה וחינוך. באותה תקופה התגוררה יחד עם בעלה באיזורי פיתוח, תחילה בנצרת ואחר כך במגדל העמק, וזאת מתוך אידיאולוגיה. שם גם נולדו שלושה מילדיהם.

מטקס יקיר חוף הכרמל

 

 

 

 

 

 

 

 

ראש המועצה, מר כרמל סלע מעניק את האות למאשה  

לאחר מלחמת יום הכיפורים החליטו מאשה וממה בעלה לעבור למושב ולעסוק בחקלאות. הם התקבלו למושב כרם מהר"ל. מאשה ניהלה את המשק וגידלה פרחים ליצוא וירקות.

לאחר תקופה כלכלית קשה ואחרי פציעה לא קלה בידה ותקופה ארוכה של שיקום, גילתה מאשה את המחשב.

במשך שנה וחצי למדה קורס תמיכה והדרכה במיחשוב בבית הספר "סיוון". עם סיום הלימודים עבדה במסגרת "קרן קרב" בבתי הספר היסודיים בהדרכה במחשבים, ובנוסף גם עסקה בהדרכת מורים בהטמעת המחשב בחינוך היסודי.

לאחר הפרישה המשיכה מאשה לעסוק בתחום והתנדבה לפרויקט "מחשב לכל גיל" בחוף הכרמל. היא הגיעה למועדון הגימלאים פעמיים בשבוע והדריכה את החברים באופיס, אינטרנט ודואר אלקטרוני. לאורך כל התקופה גם עברה כל קורס אפשרי בתחום אותו יכלה לממן.

עמותת "ידיד לחינוך" הייתה בתחילה דרכה (בת ארבע), כשהצטרפה אליה והחלה להתנדב במסגרתה. יחד עם ממה בעלה, שפעל נמרצות להביא את "ידיד לחינוך" לאזור, הקימו את מערך המתנדבים של העמותה בחוף הכרמל. המערך פועל כיום בבתי הספר העמר, כרמל וים, ניר עציון, מעגנים וקיסריה. מאשה משמשת כל התקופה הזו כרכזת המתנדבים בחוף הכרמל, מתנדבת בעצמה בבתי הספר: העמר, קיסריה וכרמל וים. היא גם מנהלת התפעול של אתר עמותת "ידיד לחינוך.

בנוסף מנהלת מאשה בהתנדבות גם את אתר מושב כרם מהר"ל בו היא גרה.

הקשר שלה עם חברי מועדון הוותיקים, שבו הדריכה, נמשך ושניים מהם היא ממשיכה להדריך בבתיהם.

 

דברים על מאשה בסרטון שהופק ע"י המועצה האזורית