הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מגן סגנית השר למצויינות

דינה בנקלר, המנהלת הפדגוגית של "ידיד לחינוך", זכתה במגן סגנית השר  לאזרחים ותיקים, שהתקיים בבניין הכנסת, ביום  שלישי, י"ד בחשוון, 30.10.12

בטקס רב רושם, שהתקיים באודיטוריום של כנסת ישראל, ובנוכחות קהל רב, התקיים טקס הענקת מגן סגנית השר לאזרחים וותיקים.

השתתפו בטקס סגנית השר לאזרחים ותיקים, הגב' ח"כ ד"ר לאה נס, מר אהרון אזולאי, מנכ"ל המשרד, דן  תיכון שכיהן כיושב ראש הכנסת בכנסת ה-14 ורעייתו לודמילה, עו"ד יורם שגיא זקס, יו"ר המועצה להתנדבות, מר ישראל מקוב, יו"ר הוועדה הציבורית לבחירת מקבלי הפרס וראש ועדת השיפוט, בני משפחה, אורחים ומתנדבים רבים.

זו השנה השלישית שבה מוענק מגן סגנית השר, המעלה על נס את תרומתם של אזרחים ותיקים לחברה, ואת השליחות למען הקהילה, החברה והמדינה.

בדבריה בטקס ציינה ח"כ הד"ר לאה נס, את ערך הנתינה שהוא מערכי היסוד לקיומנו בחברה. הנתינה וההתנדבות מעבירים מסר של סולידריות, ערבות הדדית, הושטת יד תומכת לזקוקים בכך, וכל זאת שלא על מנת לקבל פרס.
לאה נס הדגישה כי המתנדבים הם נכס יקר וחשוב למדינה, ופעולת ההתנדבות היא תפיסה שחשוב לחזק ולהשריש.

עו"ד יורם שגיא זקס, יו"ר המועצה להתנדבות  העלה בדבריו שתי שאלות מרכזיות: איך להנגיש את ההתנדבות? ואיך לעגן את ההתנדבות בכל תחומי חיינו?

ישראל מקוב, ראש ועדת השיפוט, ציין כי הגיעו 200 המלצות למתן הפרס לאנשים שההתנדבות היא חלק מרכזי בחייהם, הוא ציין כי יש להעלות על נס את עבודת המתנדבים הוותיקים והודה לכלם. בדבריו ציין  שהם  "אנשים טובים באמצע הדרך" כנאמר בשירה של נעמי שמר.

גב' דינה בנקלר, המנהלת הפדגוגית של ידיד לחינוך, זכתה במגן סגנית השר על שהיא מהווה דוגמא אישית למודל התנדבות אשר מקפיד על ענייניות, איכפתיות ואמונה גדולה בעשייה בכלל ובחינוך בפרט ועל שהצליחה לצקת את ניסיונה העצום ויכולותיה המקצועיות בתחום החינוך לפעילות התנדבותית ברוכה. 

כתבה: יונה זילברמן