הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מגן ראש העיר באר שבע לחנה חדד, רכזת מתנדבי "ידיד לחינוך" בעיר באר שבע

מאת: יפה חכמון

בטקס חגיגי ומכובד  שנערך בחודש דצמבר, הוענק למתנדבים ולארגונים מצטיינים בבאר שבע, אות מגן ראש העיר ע"י ראש העיר מר רוביק דנילוביץ וצוותו.
גברת חנה חדאד, המיתולוגית שלנו, רכזת המתנדבים ב"ידיד לחינוך", הייתה בין מקבלי הפרס.
חנה היא אישה מיוחדת, בעלת כושר הכלה ואהבה למכביר, "מענטש[1]" אמיתית ומנהיגה, הסוחפת אחריה רבים. מעבר לתפקידיה ומקצועיותה, היא מלווה, מדריכה, מתעניינת ומעניקה יחס אישי לכל אחד ואחת. כל זאת היא עושה ברגישות ובאמפתיה. 

במעמד קבלת הפרס, ביקשה חנה מאחיה לעלות עימה לבמה, כי הייתה נבוכה מן המעמד.

חנה  מילאה שורה של תפקידים במערכת החינוך. היא לימדה וחינכה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים, עבדה כרכזת שכבת ט' ב"מקיף רבין "בעיר וגם הדריכה והנחתה מורים. בין כל אלה היא עבדה עם סטודנטים פרחי הוראה באוניברסיטת בן גוריון והעבירה סדנאות לחינוך כתה. במקביל לעבודתה השתתפה חנה בוועד המנהל של עמותת "על"ם" בבאר שבע והתנדבה ב- "ליונס".

בשנת 2006 פרשה ממשרד החינוך, ומייד צעדה קדימה לדבר הבא  וייסדה את עמותת "ידיד לחינוך" בבאר שבע. העמותה החלה את דרכה עם שמונה מתנדבים. כיום מונה העמותה כשלוש מאות מתנדבים ולאחרונה הצטרף גם בית הספר "אל סייד" מהמגזר הבדואי. חנה שמה לה למטרה, להגיע לכלל בתי הספר בעיר, לתת סיוע, לגשר על הפערים הלימודיים ולעזור בטיפוח ומצוי הפוטנציאל הטמון בתלמידים והעלאת הדימוי העצמי שלהם – מטרות שהן בבסיס אמונתה של "ידיד לחינוך".

חנה דואגת לגייס מתנדבים גמלאים, דבר מופלא המביא לקשר בין דורי פורה. היא מארגנת השתלמויות והדרכות למתנדבים ומשבצת אותם בהתאמה לכישוריהם ולצרכי בתי הספר. היא עוקבת אחר הפעילות באמצעות מפגשי משוב עם הרכזים ומשובים ממנהלי בתי הספר.

לחנה חשוב מאור עניין הגיבוש החברתי והעשרת המתנדבים. במסגרת זו היא מקיימת ערבי גיבוש, טיולי מורשת, וגם הזמנות להצגות ואירועים בעיר ומחוצה לה, היא שולחת אגרת ברכה בימי הולדת וחגים, ומעל לכל מפרגנת, תומכת ומעודדת.       

אני מברכת אותך, חנה, בשם המתנדבים ובשמי להמשך עשייה פורה.

יישר כוח וכה לחי!


לפניכם הסרטון על חנה, שהוקרן במעמד חלוקת הפרס

 

[1] המלה לקוחה מיידיש, הכוונה בדרך כלל לאדם בעל רגישות ויחס מכבד לזולת. אין מקבילה לביטוי זה לנשים אך משרת את שני המינים.