הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מטיילים בזכרון יעקב

לקראת סיום שנת ההתנדבות וטרם ימי הקיץ החמים, ביום חמישי ט"ו באייר תשע"ג (25.4.2013) התאספנו כולנו, מתנדבי "ידיד לחינוך" ובני זוגם, ברחבת בניני האומה כדי לצאת לסיור בזכרון יעקב.

מתנדבי ידיד לחינוך בירושלים, מטיילים בזכרון יעקב


לקראת סיום שנת ההתנדבות וטרם ימי הקיץ החמים, ביום חמישי ט"ו באייר תשע"ג (25.4.2013)
התאספנו כולנו, מתנדבי "ידיד לחינוך" ובני זוגם, ברחבת בניני האומה  כדי לצאת לסיור בזכרון יעקב. אפשר היה להבחין ביחסים החמים בין המתנדבים, ששמחו להיפגש יחד, ולהחליף חוויות שחוו מאז פגישתם האחרונה.
סיירנו בזכרון יעקב בהדרכתו של המדריך שי.
ביקרנו באנדרטה לראשוני זכרון יעקב ולמשפחות המייסדים. מעניין מאד היה לראות איך מעבירים הסטוריה לעבודה באבן ולשמוע את הסיפור ההיסטורי, בדרך שונה.
המשכנו אל בית הקברות של זכרון יעקב שמענו סיפורים על ה"זכרונים" הנחים במקום  ועל אופיים המיוחד. שי תיבל את הדרכתו בסיפורים יפים ומעניינים. צעדנו לאורך רחוב המייסדים והתמקדנו בבתיהם של מייסדי המושבה,  עמדנו ליד הבריכה שהקימו לכבודו של פקיד הברון ושמענו סיפורים פיקנטיים על הבחורות היפות של זכרון יעקב ועל בעל המאה.....
המשכנו לבית הכנסת  של המושבה ומשם לגן "פעיל" עם בריכת מים מכוסה כולה בנימפאות צמחי יפהפיות.
סיירנו גם בקיסריה ובפסיפס הציפורים המדהים.

אינני יודעת במה תבלו את ארוחת הצהרים שאכלנו בקבוץ שדות ים, אבל כשעלינו לאוטובוס בדרכנו חזרה הביתה פצחו כולם בשירי  "ימי אנו באנו"  כך שגם מי שחשב שיצליח לנמנם הצטרף לשירה הרועמת.
הרגשנו כולנו כחבורה גרעינית אחת – יחד בעשייה ויחד בהנאה.
כל זאת כמובן הודות לחוה קדם שמארגנת את המתנדבים ביד רמה אך בנועם.


כתבה:  שולמית צוריאל, אפריל 2013