הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מטיילים בידידות

רשמים קצרים של רעיה סול

קבענו ב  6.45  בתחנת האוטובוס , שעה מוקדמת לכל הדעות, אך אנו הרי חיילים וותיקים וצייתנים. עוד קודם לכן רעיה שלחה לנו תכנית מפורטת , דאגה לעדכן כל כמה ימים וכך יצאנו לדרכנו בזמן מצוידים  ומאורגנים כהלכה.

יעקב שהתנדב להדריך בטיול התגלה כאיש מלא כרימון ,חביב ונעים הליכות.

ביקרנו ביקב "התשבי" בבנימינה לסיור מודרך וטעימות יין ושוקולד, הגענו  לבית הקברות של זיכרון יעקב  וזכינו  למפגש מרתק עם מייסדי המושבה ולשמוע את הסיפור על משפחת  אהרונסון וכמובן על מותה הטרגי של שרה אהרונסון.

אבל מה שהשאיר עלי רושם עז היה עוד פרק בתולדות היישוב  שקבלנו במוזיאון הפתוח במחנה המעפילים בעתלית.  אנשים שחזרו מהתופת הנאצית  וכל מאווייהם היו להגיע לארץ , לנסות להתגבר על הטראומה הבלתי אפשרית שעברו  ולבנות חיים חדשים, מצאו שוב את עצמם מאחורי גדר תיל , חיים בצפיפות, מופרדים מבני משפחתם, בלי טיפת פרטיות ושוב  תחת פיקוחם של שומרים חמושים ומה שאנו ראינו כנורא מכל – לפשוט את הבגדים ולהיכנס למקלחות (לעבור חיטוי), איזה תזכורת מבעיתה למקלחות הגזים משם...

 שוחחנו על כך בינינו. רובנו היינו ילדים באותה בתקופה, וממרחק הזמן הזה עברה  בכולנו  צמרמורת על העוול הנורא שנעשה, אך גם גאווה באנשים שהתגברו על התלאות והיו שותפים בבניית הארץ.

ארוחה מגבשת של כיף