הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

וזה מה שכתבה מנהלת ביה"ס "שחר" לחינוך מיוחד בבאר שבע אל המתנדבים שלה מ"ידיד לחינוך"

מכתב אישי למתנדבי "שחר" ממני אליכם,

ברצוני לשתף את קוראי "ידיד לחינוך" על מפעל ההתנדבות בבית הספר "שחר" לחינוך מיוחד לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בבאר שבע. בביה"ס פועלים זה שנים ארבעה מתנדבים - ארבע נשמות גדולות ומיוחדות באהבה ונתינה ללא ליאות, נתינה לשמה.

נעמי, אצילת הנפש והרכה, שמתנדבת בכיתה לתלמידים עם מוגבלות מוטורית וזקוקים לתמיכה פיזית ורגשית. נעמי מגלה רגישות, צניעות ועוזרת לתלמידי הכיתה בכל הנדרש. אנו אוהבים את עיניה הענוגות, את רכותה וגישתה המכילה והאוהבת כלפי התלמידים. תודה לך על הנתינה האינסופית בענווה ובצנעה.

ריקי נעימת ההליכות, אינה מוותרת על תלמידיה. ממשיכה ומתמידה לסייע להם בקריאה, בחשבון, בכישורי חיים ובפעילויות חברתיות והכל בחן וברגישות. הכיתה בה ריקי מתנדבת היא חבורה תוססת ומיוחדת של בנים, שזקוקה לליטוף ולשקט הנפשי שלה. תודה לך על העיניים המאירות. זכינו!

השלישי הוא עובדיה שעושה את צעדיו ראשונים עם החבורה, מגשש את דרכו. מנסה ללמוד ולנחות על קרקע בטוחה ומתאימה לו, בעל רצון ענק לתת, להעניק ולהיות משמעותי. אנו בטוחים שאט אט כמו עמיתיך המתנדבים תמצא את מקומך באופן המיטבי. אנחנו כבר אוהבים את החיוך העדין, המבט הצנוע והעיניים שאומרות הכול. תודה לך עובדיה יקר.

 ואחרון המתנדבים, סבא קלמן שלנו, איש גדול עם לב ענק וחיוך רחב, חיבוק עוטף ונשמה יתרה. קלמן מתנדב בתחום התשתיות ומסייע רבות לקידום פני ביה"ס. הוא אינו מסתפק רק בכך, הוא אף מאמן קבוצה של תלמידים מידי שבוע בכדורגל. השנה הרחבנו את עסקי הכדורגל ותלמידינו יוצאים לשחק כדורגל ולהתאמן במגרש הפועל באר שבע עם קבוצת הנוער, כיאה לקבוצה הנושאת בתואר האלופה. קלמן שלנו מכדרר, מתנסה, חווה, מעודד ומחזק את תלמידי "שחר". חדוות העשייה, הנתינה והאושר שבעיני התלמידים, מזינים את קלמן, האיש המיוחד שלנו. תודה לך איש יקר יחיד ומיוחד.

ואחרונה חביבה למנצחת על המלאכה חנה חדאד היקרה. הכל נראה אחרת בזכות העידוד, ההובלה, התמיכה, שיתוף הפעולה, נועם ההליכות והאכפתיות שאת מגלה. חנה חדאד היקרה לך התודה, לך הברכה על ההובלה.

אצטט משירו של אהוד מנור ז"ל,

מקום בלב

כדי להגשים חלום אחד ישן 
יש צורך במיליון חולמים 
שלא עוצמים את עיניהם

כדי להגשים חלום אחד ישן 
יש צורך במיליון חולמים 
שלא אוטמים את אזניהם

שמוכנים אל החלום להתקרב
שעוד זוכרים איך להקל את הכאב
שיכולים להתאהב, להתחייב 
ולגלות שעוד נשאר להם מקום בלב
מקום בלב
מקום בלב

מתנדבים יקרים, מקומכם בליבנו תמיד.

תבוא עליכם הברכה.
צ'רניאק סימה, מנהלת, הצוות ותלמידי ביה"ס