הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מספרם של מתנדבי המטה בעמותה גדל

על מפגש המתנדבים האחרון

בסוף חודש אפריל נערך מפגש משותף למתנדבי מטה "ידיד לחינוך" ולחברי הועד המנהל של העמותה. לאחרונה התרחב מאד מספרם של מתנדבי המטה והוא מגיע עכשיו לעשרים מתנדבים, בהם צוות ההדרכה של "ידיד לחינוך", מתנדבים בנושא השיווק, אחראים על התקשורת, תכני האתר ואחזקתו, תוכן ומאגר מרצים, סיוע בארגון ותכנון טיולים ועוד. מתנדבי המטה, הנושאים בתפקידים השונים הם בעלי עבר מקצועי עשיר ומגוון בתחומם, אשר ממשיכים כעת לתרום מניסיונם בתפקידיהם הקודמים.

המשתתפים ערכו היכרות מחודשת ביניהם לאור התרחבות הקבוצה.

מנכ"ל העמותה, נמרוד אקרמן העלה בפני הנוכחים את הייחוד בתרומתם של מתנדבי "ידיד לחינוך" המתבטא במודל של התחייבות לעבודה בת 4 שעות קבועות בשבוע בבתי הספר, מודל שקשה למצוא כמותו. "לנוכחות המתנדב המבוגר בבית הספר, יש חשיבות חינוכית מהמדרגה הראשונה", אמר אקרמן, "השליחות שלנו היא גם בהרמת הכפפה מול הגימלאי החדש ששנים רבות עוד לפניו. בעבודת ההתנדבות יש תרומה משמעותית לבריאותו ולאיכות חייו".

משתתפי המפגש יודעו על כך שהשנה – תשע"ח, קולטת העמותה 800 מתנדבים ונפרדת מ-350 מתנדבים. האתגר הוא גדול, אמר אקרמן, צריך לדעת איך קולטים, וגם איך נפרדים.

לאה רוזנברג, מנהלת המזכירות הפדגוגית של העמותה הבהירה כי אנו איננו קובעים יעדים למערכת החינוך, אבל אנו מייצגים פדגוגיה אחרת, אותה אנו מביאים למערכת.

מייק פלטשר, מייסד עמותת "מרחבים", המחנכת לאזרחות טובה, הרצה בפני הנוכחים על לכידות חברתית ואזרחות משותפת, אשר משמעותה לפי דבריו היא השוואה בין כלל האזרחים והאזרחיות, השוואה שאינה נתונה לבחירה עם מי להיות מושווה ועם מי לא. האתגרים העומדים בפני החברה כפופים להסכמה על מקורות הסמכות ולכך שזהותנו כמדינת העם היהודי אינה יכולה להיות חסם למדינה הוגנת כלפי כל אזרחיה.